Absolut Logo

Absolut Logo
Absolut Logosu PNG

«Absolut», Pernod Ricard grubunun amiral gemisi votka markasıdır. Absolut 1879’da piyasaya çıktı. İsveçli Vin & Sprit şirketi tarafından üretilen ürünleri temsil ediyor. Bu devlerden sonra üçüncü en büyük alkol şirketidir — Smirnoff ve Bacardi Limited.

Anlam ve Tarihçe

Absolut Logo Tarih
Absolut Logosunun Hikayesi

Bir likör üreticisi markanın mirasına güveniyor. Şirket, İsveçli bir eczaneden bir şişe gibi görünen cam kabın şeklini vurgulamak için geleneksel etiketi terk etti. Bu nedenle, Absolut logosu son derece minimalist görünüyor.

Ticari markanın ilk versiyonu üç satır yazıdan oluşur. Üstte marka adı, ortada “İsveç Ülkesi” ifadesi ve altlarında “Votka” kelimesi var. Birinci ve üçüncü satırlardaki harfler kalın ve sans-serif şeklindedir. Merkezde bulunan cümle, sağa eğimli, zarif bir el yazısı yazı tipi ile temsil edilir. Şirket paleti iki renk içerir: mavi ve siyah. Beyaz bir arka planla tamamlanmaktadırlar.

2014 yılında, marka sahipleri amblemin zaten tanınmış olduğuna karar verdiler, bu yüzden logoyu bir “Absolut” yazıtına basitleştirdiler. Bu, başlangıç ​​stratejisini değiştirmeden çeşitliliği genişletmek için yapıldı.

Yeniden tasarımdan sorumlu şirket olan Marka Birliği, markanın ikonik durumunu güçlendirdi. Yeni bir yazı tipi ile sade ama şık bir logo yarattı. Şimdi harfler çok yakından yerleştirilmiş ve dikey olarak gerilmiştir. Yeni logodaki harflerin çıkıntılı kenarları kısa, neredeyse fark edilmeyen seriflerle süslenmiştir. «Absolut» kelimesinden ayrılan geliştiriciler ikiliklerini vurguladılar. Bir yandan, sonsuz bir şey anlamına gelirken, diğer yandan — zaten tamamlanmış.

Amblem

Absolut Amblem

Şişelerdeki metin logosu orijinal şirket simgesiyle tamamlanır. Formda, klasik bir yuvarlak damgaya benzer. Grafik sembolünün ortasında Absolut markasının ünlü yaratıcısı Lars Olsson Smith var. Dünyada alkolü arıtmak için damıtma yöntemini kullanan ilk kişi oldu. Portre, «İsveç Votka» ve «1879’dan beri Absolut» yazıtlarıyla çevrilidir.