AC/DC Logo

AC DC Logo
AC DC Logosu PNG

AC / DC, 1973 yılında kurulan Avustralya’dan bir müzik grubudur. İlk albümünü 1975’te kaydetti ve tüm dünyanın çalışmasını etkileyen efsanevi kolektif oldu. Ekip Sydney’de iki İskoç kardeş (Malcolm ve Angus Young) tarafından yaratıldı ve hard rock, blues rock, rock and roll türlerinde çalışıyor.

Anlam ve Tarihçe

AC DC Logo Tarih
AC DC Logosunun Hikayesi

İlk amblemi 1977 yılında “Let There Be Rock” albümünün uluslararası versiyonunun yayınlanmasıyla eşzamanlı olarak ortaya çıktı. Bu etkinlik Atlantic Records VP’den Bob Defrin ve popüler grafik tasarımcı Gerard Huerta arasındaki işbirliği sayesinde mümkün oldu. Ortaklıklarının sonucu, yüksek voltaj, elektrik çarpması, hala dünya çapında parıldayan ve sallanan yıldırımlar, hayranların kalplerinde bir bağlılık kıvılcımı yaratıyor. Rock grubunun var olduğu uzun yıllar boyunca, logo için çeşitli seçenekleri vardı.

1974 — 1976

AC DC Logo 1974-1976

İlk logo, bir şablon kullanılarak yapılan geleneksel bir uyarı yazıttır. Tipik olarak, bu tür işaretler transformatör kabinlerine, panellerine ve elektrik kabinlerine yerleştirilir, bu da yaşamı tehdit eden yüksek voltaj olduğunu uyarır. Bu seçenek temel alındı ​​ve daha da geliştirildi. 1974’te piyasaya sürülen ilk Avustralya Yüksek Gerilim albümünde kullanıldı. Harfler, şablonlara özgü aralıklı boşluklarla yuvarlanır.

1976

AC DC Logo 1976

Bu versiyon, 1976’da yayınlanan uluslararası albüm High Rock Hardcore’ın kapağını süsledi. Bu amblemde, harfler serifler, yeşil bir sınır ve birbirine bakacak şekilde uzatılır.

1976 — 1977

AC DC Logo 1976-1977

Dirty Deeds Done Dirt Cheap adı altında ikinci uluslararası ve üçüncü Avustralya derlemeleri aynı tasarımı aldı. ACDC logosu, sağda siyah gölgeli kırmızı ve koyu kırmızı bir bant adını gösterir. Harflere ses eklerler.

1977 — günümüz

AC DC Logo 1977-şimdi

1977’de Gotik tarz versiyonu ortaya çıktı. İlk olarak Let There Be Rock’ın kapağında uluslararası bir formatta kullanıldı. Ve iki yıl sonra, yeni logo Avustralya’da yayınlanan Highway to Hell albümünü süsledi.

Amblem

AC DC Amblem

AC DC rocker markası, elektrik kısaltmasında kodlanan grubun adıyla ilişkilidir. AC — «alternatif akım», DC — «doğru akım». Eğik çizgi yerine, müzisyenler daha uygun bir işaret kullandı — yıldırım, yüksek voltajı sembolize etti.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo AC DC

AC / DC kulaklık sürekli gelişti ve sonunda sivri uçlu kıvırcık sembollere dönüştü. Temel renkler siyah, beyaz ve kırmızıdır. Bir versiyonda, sarı ve yeşil de mevcuttur.