Accenture Logo

Accenture Logo
Accenture Logosu PNG

Accenture, 1989 yılına kadar uzanan bir kamu danışmanlık şirketidir. Bununla birlikte, kariyeri çok daha önce başladı, çünkü ilk başta finansal ve teknik danışmanlık için bir birim olarak denetim firması Arthur Andersen’in (1953’te kuruldu) bir parçasıydı. Sonra şirket ayrıldı ve bağımsız bir yapı haline geldi. Bugün Dublin (İrlanda) şehrinde bulunmaktadır ve ağı dünyanın 120 ülkesini kapsamaktadır.

Anlam ve Tarihçe

Accenture Logo Tarih
Accenture Logosunun Hikayesi

Neredeyse üç ay boyunca yönetim, bir iş danışmanı Kim Petersen Accenture seçeneğini önerene kadar şirketin adını düşündü. Yönetim tarafından tasarlandığı gibi, stereotipleri terk etme kararlılığını ve danışmanlık hizmeti tarafından garanti edilen yeni ufuklara olan arzuyu aktarmaktadır. Grubun adı 2001 yılında resmi olarak onaylandı, ardından hemen bir amblem haline geldi. Müşterilerin geleceklerini daha iyi için değiştirmelerine yardımcı olma niyetini sembolize eder.

2001 — 2017

Accenture Logo 2001-2017

Marka adı yalnızca şirketin adından oluşan metin bölümünü içerir. Tüm harfler küçük, uzun, sans-serif, minimum sembollerarası mesafe ile. Küçük harf «c» ve «e» özgün tasarıma sahiptir: alt elemanı genişletmişlerdir, bu yüzden açık görünürler. «T» nin üstünde, «daha fazla» anlamına gelen «>» matematiksel sembolü yer alır.

2017 — günümüz

Accenture Logo 2017-şimdi

2017 yılında liderlik, logonun yapısını değiştirmeye ve küçük değişiklikler yapmaya karar verdi. Sonuç olarak, karakterler daha geniş ve daha klasik hale geldi ve vurgu işareti daha etkileyici. «C» ve «e» harfleri geleneksel yazımı aldı.

Amblem

Accenture Amblem

Basit bir tasarım, şirketin yönünü ve çalışma tarzını doğru bir şekilde iletir. Örneğin, küçük harfli “a” hizmetin kullanılabilirliğini vurgular. “Daha” işareti ileri hareket vektörünü gösterir. Katı harfler mükemmellik taahhüdünü gösterir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Accenture

Logo Sans Sefir grubundan standart bir kulaklık kullanır. Renk şeması tek renklidir ve siyah (metin) ve kırmızı (vurgu matematiksel sembolü) birleşiminden oluşur.