Aerosmith Logo

Aerosmith Logo
Aerosmith Logosu PNG

Aerosmith, neredeyse 40 yıl önce şöhret zirvesine roket yapan en büyük müzik gruplarından biridir ve hala oradadır. Besteleri, 1970’ten beri var olduğundan, birkaç neslin müzik rock partisi üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Takımın menşe yeri — Boston, Massachusetts şehri. Oynadığı stiller hard rock, glam rock, blues rock ve glam metaldir.

Anlam ve Tarihçe

Aerosmith Logo Tarih
Aerosmith Logosunun Hikayesi

Rock’ların ayırt edici işareti, benzersiz bir ekipte şekillenmeye başladıkları 1970’lerin başında ortaya çıktı. İkonik amblemin yazarı Raymond Tabano. Uzun zamandır herkesle sahne almadı, ancak grubun gelişimine büyük bir katkıda bulundu. Sadece ilgili olan ünlü kanatlı logoyu icat eden ilk kişi olduğu için. Bu seçenek 1974 yılında Get Your Wings’in kapağında tanıtıldı.

1973 — 1974

Aerosmith Logo 1973-1974

Orijinal logo aşağıdakilere pek benzemez. Her harfin ayrı bir hücreye yerleştirildiği orijinal Aerosmith adından oluşur. Büyük siyah karakterler, koyu gri tırtıklı bir çizgiyle vurgulanan beyaz deliklerde belirgin bir şekilde göze çarpmaktadır. Temel arka plan sarı, şekil uzatılmış dikdörtgen şeklindedir. Bu sürüm müzisyenlerin ilk albümlerinde yer aldı.

1974 — 1975

Aerosmith Logo 1974-1975

1974 yılında yayınlanan koleksiyon, ortasında büyük bir «A» harfi bulunan stilize kanatlarla süslenmiştir. Etraftaki ovalin altında rock bandının adı var.

1975 — 1979

Aerosmith Logo 1975-1979

Attic’teki Oyuncakların kapağında, diğer kanatlar ortaya çıktı — sıkı bir geometrik şekil. Gümüş boyalı ve yaygındır. Onlarda yarı italik olarak rastgele yapılmış «Aerosmith» yazıt var.

1979 — 1982

Aerosmith Logo 1979-1982

Ruts’ta Gece albümünde yayınlanan amblem, içindeki atmosferi yansıtıyor. Bu yüzden düzensiz bir duvardaki bir resim şeklinde gri-kirli hale getirilir. Büyük harf, sans serif, karakteristik boya lekeleri.

1982 — günümüz

Aerosmith Logo 1982-şimdi

Mevcut sürüm bir öncekine çok benzemiyor: yine ortada bir daire bulunan iki uzanmış kanadı açıkça gösteriyor. Tek ek, çok merkezinde bir yıldızdır. Ayrıca, logo 1975 yazıtını kullandı. Bu versiyon ilk olarak Hard Place in Rock’un kapağında göründü.

Amblem

Aerosmith Amblem

Aerosmith’in ana sembolü, stilize bir bant adına sahip kanatlı “A” dır. Yayılmış kanatların uçları yukarı doğru yönlendirilir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Aerosmith

Her logo seçeneğinin ayrı bir kulaklığı vardır. 1975 ve 1982 versiyonları — seriflerle, geri kalanı — Sans Sefir. Ana palet beyaz ve siyahtır. İlk renk güven, bilgelik, uyum ile ilişkilidir. İkincisi — zarafeti, enerjiyi ve gücü sembolize eder.