Air France Logo

Air France Logo
Air France Logosu PNG

Air France, Air France-KLM’nin bir Fransız havayolu iştirakidir. 1933 yılında kuruldu. Şirket bölgesel ve uluslararası uçuşlar ile ilgilenmektedir ve birçok şehirde bulunmaktadır — Nice, Lyon ve Paris. Ana logonun yanı sıra, şirketin bireysel bir bayrağı ve Hippocampe Aline adlı bir ticari markası var.

Anlam ve Tarihçe

Air France Logo Tarih
Air France Logosunun Hikayesi

Şirketin logosu, balık kuyruğu olan kanatlı bir at şeklinde mitolojik bir yaratık olan Hipokampus imajını kullanıyor. Efsaneye göre, bu eski tanrıların arabalara kullandığı en hızlı hayvandır. Ayrıca, Nereids bunu sürdü. Fahiş hızın kişiliği olarak, hava taşıyıcısı Air France logosunu seçti.

1933

Air France Logo 1933-1976

Fransız havayolunun ilk şirket logosu, Hippocampe Aline’ı tasvir eden hanedan bir simgeye benziyordu. Beyaz dairenin ortasında balık kuyruğu olan kanatlı bir at var. Kanatlarından geniş çizgiler çıkıyor. Bu çizgiler, bu kanatların çırpınma hissini yarattı. Amblemi dinamikler ve hareket hissi ile dolduruyorlar. Kenarlık da dahil olmak üzere tüm öğelerin rengi koyu mavidir.

1976

Air France Logo 1976-1990

1976’da yeni bir marka sembolizmi dönemi efsanevi bir yaratık olmadan başladı. Tasarımcılar bunu bir barkodda olduğu gibi birkaç çizgili hafifçe eğik ve uzun bir dikdörtgene dönüştürdüler. Aşağıda koyu renkte “Air France” yazıtları yer almaktadır. Renk düzeni, sanki ulusal bayraktaymış gibi beyaz, kırmızı ve mavidir.

1990

Air France Logo 1990-1998

1990 yılında, geliştiriciler logonun güncellenmiş bir görselleştirmesini sundu. Üzerindeki tüm unsurlar aynı kaldı, ancak oranları ve yerleri değiştirildi. Şirketin adı şimdi arasında ince bir siyah şerit bulunan grafik işaretinin üzerinde tasvir ediliyor. Bir şerit, etiketi sağ altta bulunan dikdörtgenden ayırır.

1998

Air France Logo 1998-2009

Bu dönemde tasarımcılar logonun bir sonraki versiyonunu yaptılar. Siyah çizgiyi çıkardılar ve alt elemanı kaydırarak genişlediler. Bu nedenle, vuruşlar paralelkenar benzeyen kısa oldu. Bir grup geometrik şekil, büyük harflerle yazılan “Air France” yazıtının altında bulunur.

2009

Air France Logo 2009-2016

Bu versiyonda, yazı tipi çok daha açık hale geldi: harfler daha ince ve daha zarif görünüyor. Dikdörtgen, düz paralel şeklinde bir küçük kırmızı kurdele ile değiştirilir. Ayrıca, iki kelime bir araya getirilir. Ana renkler koyu mavi ve kırmızıdır.

2016

Air France Logo 2016-şimdi

2016 yılında logo paleti biraz yumuşadı: “Air France” ifadesi daha yumuşak bir mavi renk aldı.