Airbnb Logo

Airbnb Logo
Airbnb Logosu PNG

Airbnb çevrimiçi kısa süreli konut arama ve kiralama hizmetidir. Kapsama alanı tüm dünyadır, bu nedenle gezginlerin bilinmeyen bir köyde bile rahatça kalmasına yardımcı olur. Hizmet Brian Chesky, Joe Gebbia ve Nathan Blecharzik tarafından kuruldu. Proje başlangıç ​​tarihi 2008. yıl. Sanal platformun merkezi San Francisco’da (ABD) bulunmaktadır.

Anlam ve Tarihçe

Airbnb Logo Tarih
Airbnb Logosunun Hikayesi

Özel bir şirketin logosu AirBed & Breakfast ifadesinin etrafına inşa edilmiştir ve kısaltmasıdır. Kısa bir süre için, konut seçim hizmetinin sadece iki amblemi vardı: ilk çıkış ve akım.

2008 — 2014

Airbnb Logo 2008-2014

Logonun ilk versiyonu hava ile doldurulmuş gibi «şişirilmiş» harflerden oluşuyordu. Bu, bilerek yapılır, çünkü böyle bir tasarım, adında belirtilen yumuşak bir hava yatağı ile ilişkilidir. Küçük harfler mavi daire içine alınmış ve görsel olarak el yazısı bir kitabe benzemektedir. Çizgiler geniş ve geniş.

2014 — günümüz

Airbnb Logo 2014-şimdi

2014 yılında proje logosunu güncelledi: modernize etti, orijinal yaptı ve semantik sembollerle doldurdu. Bu versiyonda, eşit temelde iki bölüm kullanılır: grafik ve metin. Solda ikon, sağda isim. Elemanların tarzı basit, arka plan beyaz.

Amblem

Airbnb Amblem

Güncellenmiş tasarım Londra’dan (İngiltere) DesignStudio ajansı tarafından geliştirilmiştir. Bu sürüm, her biri özel bir anlama sahip olan dört öğenin birleşiminden oluşan stilize bir “A” yı temsil eder. Özellikle, bunlar insanlar, yerler, sevgi ve aslında Airbnb’nin kendisidir, onları birleştirir. Birlikte, popüler olarak Belong Together olarak adlandırılan benzersiz ve basit bir figür oluştururlar.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Airbnb

Orijinal Airbnb kulaklık havadar ve italik, modern kulaklık ise sade ve klasik. Amblemdeki harfler akıcı, minimalist, sans-serif yapılır. Hizmetin görsel algısını tıkamamak için renk şeması aynıdır. İlk versiyon, beyazın açık mavi, mevcut olanın zengin kırmızı ile birleşimine dayanmaktadır.