Alienware Logo

Alienware Logo
Alienware Logosu PNG

Alienware, Miami, Florida şehrinde bulunan Amerikan bilgisayar ve dijital çevre birimleri üreticisidir. Şirket, 1996 yılında Alex Agila, Frank Azor ve Nelson Gonzalez tarafından kuruldu ve şu anda Dell Corporation’ın bir parçası. Marka biliniyor ve dünyanın neredeyse 40 ülkesinde faaliyet gösteriyor.

Anlam ve Tarihçe

Alienware logo Tarih
Alienware Logosunun Hikayesi

Logo, şirketin kurulduğu yılda ortaya çıktı ve hem yazı tiplerinde hem de resimde sıra dışı bir grafik görselleştirme sunuyor. Böyle bir bağlantının sonucu, başka bir işaretle karıştırılması zor bir semboldü. Logonun karakteristik özellikleri: minimalizm, zarafet ve teknik odaklanma. Bu, logoyu sadece modern değil, aynı zamanda dar bir şekilde odaklanmış ve belirli bir faaliyet alanını gösterir.

Amblem

Alienware Amblem

Marka bilinci oluşturma, adı ve parolayı, yani şirket sloganını içeren metinden oluşur. Yazıt «Alienware» yazılı büyük harflerle yapılır. Yazıtın altında «High-performance gaming systems» sloganı vardır. Bir bilgisayar programının sembollerine benzeyen açısal harflerle tasvir edilmiştir.

Grafik sembolü daha az ilginç değil: bir uzaylının karanlık bir kafası hafif bir arka plan üzerine boyanmış. Baş, geniş bir alın ve dar bir çene ile dikdörtgen bir şekle sahiptir. Sembol, beyaz yapılan oval gözler hariç, gözlerin boş ve gizemli görünmesini sağlayan siyah boyalıdır.

Metnin sağında şaşırtıcı derecede ürkütücü bir karakter bulunur. Temel olarak, «Alienware» kelimesinin yanında bulunur ve şirketin sloganına sadece hafifçe düşer. Benzer bir grafik tekniği bir kült tarzı ve estetik entrikaya bir örnektir. Sembol, şirketi rakiplerinden etkili bir şekilde ayırır ve iş kolunu yansıtır.