Always Logo

Always Logo
Always Logosu PNG

Always Procter & Gamble Corporation tarafından yaratılan bir kadın hijyen ürünleri serisidir. 1983 yılında ABD’de piyasaya sürüldü ve bir yıl sonra dünya pazarına girdi ve geniş bir popülerlik kazandı.

Anlam ve Tarihçe

Always Logo Tarih
Always Logosunun Hikayesi

Always markası, kuruluş yılında kendi logosunu hemen aldı. Tüm varlığı boyunca dört güncellemeden geçti.

1983 — 1994

Always Logo 1983-1994

İlk amblem, hassas pastel renklerde bir çiçeğin taklidinden oluşuyor. Bir pembe taç yaprağı ve iki uzun yaprağı vardır. Sağda ve solda bulunurlar, farklı yönlerde keskin uçlarla işaretlenmiştir. Tüm unsurlar ince yeşil bir halka ile çevrilidir. Aşağıda italik olarak dizinin başlığı bulunmaktadır.

1994 — 2002

Always Logo 1994-2002

1994 yılının ikinci yarısında gerçekleşen yeniden tasarımın ardından marka yeni bir tasarıma kavuştu. Geliştiriciler, daireyi çapraz olarak yerleştirilmiş bir oval ile değiştirdiler. Kontrast için koyu gölgeler ekleyerek yeşil yaprakları mavi ve harfleri beyaz yaptılar. Yazı tarzı da «y» harfinin kuyruğu uzatılarak düzeltildi.

2002 — 2010

Always Logo 2002-2010

Bu dönemde, tamamen farklı bir amblem kullanımdaydı — daha minimalist bir amblem. Üretici, grafik unsurunu bir kenara bıraktı ve marka adına odaklandı. «Her zaman» kelimesi, hafifçe sağa eğik, ince kaligrafi el yazısıyla yazılmıştı. Tasarımcılar «y» nin yukarısına rüyaların sembolü olan minyatür bir mavi kuş yerleştirdiler.

2010 — günümüz

Always Logo 2010-şimdi

Logonun mevcut sürümü, öncekilerden tamamen farklı. Özensiz el yazısını taklit eden özel bir yazı tipi kullanır. Kuşun yeri sonsuzluk işareti tarafından alınmıştı.

Amblem

Always Amblem

Logonun ana unsuru «her zaman» olsa da, bir de grafik gösterimi var. İlk önce bir daire içinde, sonra bir elips içinde stilize bir çiçekti. 2002’de onun yerine bir kuş belirdi ve ardından iki kurdeleden oluşan sonsuzluk işaretine değiştirildi.

Yazı Tipi ve Renkler

Marka adı italiktir. İlk başta klasik bir kulaklıktı ve ardından geliştiriciler bireysel bir kulaklık önerdi. Logonun renk düzeni, mavi ve yeşilin pastel tonlarından oluşmaktadır.