AMD Logo

AMD Logo
AMD Logosu PNG

AMD, işlemciler, adaptörler, anakartlar, yonga setleri ve diğer entegre devre elektroniği üretimi yapan bir ABD şirketidir. Şirket, Walter Jeremy Sanders ve Jack Gifford liderliğindeki bir grup birey tarafından kuruldu. Şirketin ofisi Santa Clara California’da bulunmaktadır.

Anlam ve Tarihçe

AMD Logo Tarih
AMD Logosunun Hikayesi

Bir marka adı olarak, üretici adı olan kısaltmayı kullanır: AMD, Advanced Micro Devices oluşur. Genel olarak, logonun iki temel sürümü bilinmektedir.

1970

AMD Logo 1970-1990

Po założeniu firma przyjęła za podstawę symbol, który składał się z dwóch strzałek. Jedna strzała jest duża, prostokątna, druga strzałka jest mniejsza, ale ostrzejsza niż pierwsza. Strzałki symbolizują rozwój, ruch i postęp we wszystkich kierunkach. Ze względu na określony układ kształtu przypominają małe litery „a”.

1990

AMD Logo 1990-şimdi

1990 yılında, logo «AMD» kısaltması şeklinde bir metin eki aldı. Amblem kesinlikle simetrikti. Geometrik şekiller AMD logosunda değişmedi, ancak tamamen siyah oldu (önceki versiyonda koyu bir kenarlıkla beyazdı).

Amblem

AMD Amblem

AMD logosundaki tüm harfler büyük harftir. Harflerin stili katı, sans serif. “A” ve “M” harfleri düzdür ve “D” kolaylaştırılmıştır. Sembollere gömülü olan fikir, şirketin ürünlerine tam güveni gösterir. Aynı zamanda, semboller ciddiyeti ve yüksek işlevselliği gösterir. Amblem, tüketicilere pratiklik ile ilham veriyor, maksatlılığı gösteriyor ve güvenlik hissine neden oluyor.