Anthem Inc Logo

Anthem Inc. Logo

On bir eyaletteki milyonlarca Amerikalı Anthem Inc.’in sağlık sigortası kapsamını kullanıyor. Bu şirket 2004 yılından beri varlığını sürdürmektedir, ancak ilk on yıl boyunca WellPoint adı altında faaliyet göstermiştir. Her iki isim de bir zamanlar öncüllerine aitti: Çeşitli ABD şehirlerinde Blue Cross Blue Shield iştiraklerini satın aldıktan sonra birleşen orijinal Anthem ve WellPoint Health Networks. Sigorta firması artık Blue Cross’un lisanslı ortağıdır ve derneğin en büyük yan kuruluşu olarak kabul edilmektedir.

Anlam ve tarih

Anthem Inc. Logo Tarih

Anthem Inc. müşterilerinin ihtiyaç duydukları tıbbi bakıma erişebilmeleri için güvenilir tıbbi çözümler sunar. Bu, sağlık sektöründeki önemli bir bağlantıdır: Şirketin yan markaları, hasta bir aile üyesine bakılması durumunda sigorta dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Ana hedefleri, bütün bir ulusun sağlığını korumak ve böylece her Amerikalının hayatını iyileştirmektir.

Kuruluşun merkezi Indianapolis’tedir ve ağ on eyalete yayılmıştır. Anthem Inc. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok bölgenin kontrolünü ele geçirdi, çünkü selefleri bölgesel Mavi Haç Mavi Kalkanı satın almakla meşguldü.

Orijinal Anthem firması (birleşmeden önce) 1946’da kuruldu. WellPoint Sağlık Ağları ile birleştikten sonra yeni oluşturulan yapının başına geçti, ancak adını WellPoint olarak değiştirdi. Bir sonraki isimlendirme 2014 yılında gerçekleşti. Tüm bu etkinliklere, şirketin adını yansıtan logonun yeniden tasarlanması eşlik etti.

2004 — 2014

İlk kelime işareti, uçlarında kıvrımlı üç kırmızı çizgiyle desteklendi. Mavi WELLPOINT’in üzerindeydiler ve ortalanmışlardı. Tipografiyi akılda kalıcı kılmak için tasarımcılar uzun bir serif yazı tipi kullandılar. Konturların zıt kalınlığı bir dinamik duygusu yarattı. «W» ve «P» harflerin geri kalanından biraz daha uzundu, ancak tüm karakterler büyük harfle yazılmıştı.

2014 — günümüz

2014 yılında şirket yeni bir isim ve ilgili logo aldı. Artık ek grafik öğeler içermeyen tek bir kelime «Marşı» gibi görünüyor. Yalnızca «A» harfi büyük harf olarak kaldı — geri kalanı küçük harf oldu. Mavi renk korunmuştur, ancak yeni bir ton almıştır.

Sağlık sigortası sağlayıcısı herhangi bir grafik kullanmaz. «Inc.» soneki olmadan yalnızca adını içeren bir kelime işareti vardır. ve dekoratif resimler. Daire (®) içinde R ile gösterilen tescilli bir ticari markadır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Tipografi, Anthem Inc. için özel olarak tasarlanmıştır. Benzer ancak aynı olmayan yazı tipleri: Bodoni Recut FS Regular (FontSite Inc., 2010) ve LTC Bodoni Bold Regular (P22 Type Foundry, 2004). Öncelikle küçük «t» harfiyle ayırt edilirler. Logoda üst kısmı düzdür ve her iki yazı tipinde de bir açıyla kesilmiştir. Eşleşen detaylar arasında uzun dikdörtgen serifler ve zıt çizgiler bulunur.

Şirket WellPoint olarak adlandırıldığında, üç kırmızı (# E01D30) çizgiyle tamamlanan koyu mavi (# 1B458F) bir marka işaretine sahipti. Dönüşümden sonra, yazıt Orta Pers Mavisi (# 0067A7) olarak bilinen daha koyu bir ton aldı. Kırmızı öğe kayboldu ve arka plan beyaz kaldı. İstisnai durumlarda, renkli versiyonun okunması zor ise şirket siyah logo kullanımına izin verir.