Artistry Logo

Artistry Logo

Artistry, cilt bakımı ve kozmetik ürünler üreten bir Amerikan markasıdır. 1968’de Edith Rehnborg tarafından kuruldu. Marka şu anda, merkezi Ada, Michigan’da bulunan çok seviyeli bir pazarlama şirketi olan Amway’e aittir. Şu anda logosu dünya çapında 50’den fazla ülkede tanınıyor ve burada Access Business Group tarafından üretilen ürünleri temsil ediyor.

Anlam ve tarih

Artistry Logo

Marka, kişisel sembol olarak stilize edilmiş “A” harfini kullanır. Karmaşık bir yapıya sahiptir ve dışa doğru bir hiyeroglifi andıran birkaç vuruştan oluşur. Bu konsept sadece tasarımcılar tarafından değil, aynı zamanda moda endüstrisinin doğu yönü ile bir bağlantı göstermek için yönetim tarafından da itildi. Zarif kıvrımlar, akıcı çizgiler, kumlu palet güven ve kadınlığı yansıtır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Artistry Amblem

Logo, orta çubuk ve sol alt bacak bağlıyken bir büyük «A» harfinden oluşur. Silüet şeridi, yarı kıvrımlı olarak bükülmüş sivri uçlara sahiptir. Mektubun geri kalanı standarttır, tipik basılı işarettir: düz çizgiler, keskin köşeler, net geometri.

Bazı sürümlerde ticari marka adı biçiminde metinler bulunur. Yazıt, grotesk kategorisine ait olan tırtıklı tipte yapılmıştır. Amblemin paleti ölçülü, kumlu altındır.