Asics Logo

Asics Logo
Asics Logosu PNG

ASICS, spor ayakkabı ve giysi üretimi yapan bir Japon şirketidir. Girişimci Onitsuka Chihatiro tarafından kuruldu. 1977 yazında ortaya çıktı. Kobe (Hego) yer almaktadır. Birçok ticari markası vardır.

Anlam ve Tarihçe

Asics Logo Tarih
Asics Logosunun Hikayesi

Amblem Herb Lubalin tarafından tasarlandı. Eşsiz bir karaktere ve eşsiz karizmaya sahip şık bir işaret yarattı. Yıllar geçtikçe logo sadece bir kez değişti. Geri kalan süre boyunca şirket orijinal sürümü kullandı.

1997 — 2003

Asics Logo 1997-2003

İlk versiyon, dar ve hafif uzatılmış harflerle ayrı ayrı yazı tipinde yapılır. Küçük harflerle yazılır, aerodinamik ve hafif kesik bir şekle sahiptirler. “ASICS” kelimesinin sol tarafında büyütülmüş “a” şeklinde grafik bir sembol vardır. Bir spor pistini, hareketi, dinamikleri ve ilerlemeyi kişileştirir.

2003 — günümüz

Asics Logo 2003-....

2003 yılında şirket ticari markayı sonuçlandırdı. Sonuç olarak, harfler eğik ve geniş oldu. Yazı tipi kalın italiktir. Yeni versiyonda, çizilmiş işaret de kaydırılır: solda ve normal olanın altında bulunur.

Amblem

Asics Amblem

Bir Japon şirketinin logosu doğrudan adı ile ilişkilidir, bu da Latin dilinde kökenlidir. «Sağlıklı bir bedende sağlam bir zihin» anlamına gelen ünlü «Anpana in corpore sano» nun kısaltmasıdır.

Dahası, bu ifade markanın önemli bir sloganı haline geldi, çünkü ürün yelpazesi sağlık, beden ve ruhla ilgilenmek için tasarlanmış spor ürünleridir. Şirket logosu rengi mavinin iki çeşididir. İlk sürüm açık mavi, mevcut sürüm koyu mavi.