Assassins Creed Logo

Assassin's Creed Logo
Assassin’s Creed Logosu PNG

Assassins Creed, Ubisoft Montreal (Fransa) tarafından oluşturulan çok profilli ve çok platformlu bir video oyunudur. 2007 yılında başladı ve o zamandan beri, sonuncusu 2018. yıl olan birçok devam filmi aldı. Oyun Patrice Desile, Jade Raymond, Corey May tarafından geliştirildi. Açık aksiyon ile bir aksiyon macerası yaptılar. Sonuç olarak, rol oynayan bir atıcı, parkour unsurları olan bir yürüteç vardı.

Anlam ve Tarihçe

Assassin's Creed Logo Tarih
Assassin’s Creed Logosunun Hikayesi

Assassins Creed logosu, video oyunu ile aynı zamanda 2007 yılında ortaya çıktı. Yaşadığı değişiklikler tamamen önemsizdir ve görünüşü etkilememiştir. Hikayesinde önemli bir değişiklik olmadı. Her zaman geliştiriciler ona sunarken kaldı. Her yeni seçenek, grafikte söz konusu bölgeye veya ülkeye karşılık gelir. Toplamda dört versiyon var.

2007 — 2010

Assassins Creed Logo 2007-2010

İlk versiyonda, “Assassin’in Creed” ibaresi iki seviyede yer alıyor: üst çizgi siyah, alt kırmızı. İlk kelimedeki “A” ve “S” aynı şekilde dövülüyorlar: karakterlerin geri kalanından daha büyükler ve adı çerçeveliyor gibi görünüyorlar. İkinci öğe çok daha küçüktür, ancak içindeki harf alanı daha geniştir. Yazıtın arka planı, hareketli bir okun çizilmiş bir gösterimi ile açık gri bir metronom.

2010 — 2012

Assassins Creed Logo 2010-2012

Bir sonraki versiyonda, tasarımcılar arka plan grafik işaretini kaldırıp yerini beyaz aldı ve “inanç” kelimesi siyah boyandı.

2012 — 2013

Assassins Creed Logo 2012-2013

2012’de alt çizgi bordo bir renk aldı. Ek olarak, geliştiriciler iki yan gri çizgi ekledi (her iki tarafta bir tane) ve harf alanını azalttı.

2013 — günümüz

Assassins Creed Logo 2013-şimdi

Mevcut sürüm öncekinden sadece alt katmandaki kelimenin renginde farklıdır: tasarımcılar tekrar siyah yaptı.

Amblem

Assassins Creed Amblem

Ters bir metronom biçimindeki ünlü işaret 2007 yılında ortaya çıktı. Ubisoft’un ofislerinden biri tarafından oluşturuldu. Aynı zamanda, logonun iki rolü vardır: video oyununun kendisini gösterir ve Assassins gizli organizasyonunun bir sembolüdür (oyunda belirtilir). Bazı insanlar bir markanın iki harften oluştuğunu düşünür: “A” (üst) ve “C” (alt).

İlk amblemi iki öğe içerir: grafik ve metin. Birincisi bir arka plan olarak hizmet eder ve soluk görünür, ikincisi ön planda bulunur ve renkle güçlendirilir. «Assassins Creed» ifadesi iki katmana yerleştirilmiştir. Diğer versiyonlarda sadece sözel kısım kullanılır.

Görsel olarak, logo, içerik oluşturucuların vurgulamak istediği seyahat temasını yansıtıyor. Daima ileriye dönük bir pusula iğnesi olarak algılanır. Ve son serilerden birine (2017 oyunu) Mısır temalarında bir amblem eşlik ediyor. Her şeyi gören gözü gösterir. Diğer seçeneklerde olduğu gibi, tasarım tür temasıyla tam olarak eşleşir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Assassins Creed

“Assassins Creed” etiketi Alphabet & Type tarafından geliştirilen ayrı bir yazı tipinde üretilmiştir. Logonun renk şeması tek renklidir. Genellikle beyaz zemin üzerine siyah harflerle gösterilir.