Asus Logo

Asus Logo
Asus Logosu PNG

Asus, kişisel bilgisayar ve tablet ekipmanı üretiminde liderlerden biri olan Tayvanlı bir markadır. Hem bitmiş ürünler hem de bileşenler üretir: dizüstü bilgisayarlar, PC’ler, akıllı telefonlar, yönlendiriciler, monitörler, sürücüler, fareler, grafik kartları, anakartlar ve çok daha fazlası. Marka 1989 yılında kuruldu ve konumu Taipei (Çin).

Anlam ve Tarihçe

Asus Logo Tarih
Asus Logosunun Hikayesi

Çok uluslu bir şirket, kariyerin başında geliştirilen bir logo kullanır. «Pegasus» kelimesinin kısaltması olan markanın adını yansıtır. Şirketin tüm tarihinde sadece iki amblem vardı: ilk ve güncel.

1989 — 1995

Asus Logo 1989-1995

Açılıştan hemen sonra, Çinli dijital teknoloji üreticisi, metin ve grafik öğelerin uyumlu bir şekilde birleştirildiği bireysel bir sembol seçti. Ana detay şirketin adıydı ve “Asus Computer” ifadesinden oluşuyordu. Sözcükler üst üste yerleştirilir ve enine düz yarım diskin sonu olan büyük bir “A” ile birleştirilir.

1995 — günümüz

Asus Logo 1995-şimdi

Kurumsal çeşitliliğin genişlemesiyle ilişkili yeniden tasarımdan sonra logo basit ve minimalist hale geldi. Yazıt “Bilgisayar” ve alt vuruş kaldırıldı ve kalan harfler genişletilerek yumuşaklık sağlandı.

Amblem

Asus Amblem

İlk başta, şirketin görsel kimliği, faaliyetinin doğasını doğrudan gösterdi, ancak ürün yelpazesini genişlettikten sonra, yönetim adın sadece yarısını bıraktı. Şimdi logo kısa bir “Asus” kelimesidir ve harfleri iki bölüme ayıran beyaz çizgi.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Asus

Amblem sadece metinden oluşur, yazı tipine çok dikkat edilir. Yazıt Sans Sefir kategorisindeki yazı tipinde büyük harflerle yazılmıştır. Semboller yuvarlak, aerodinamik, sans-serif. Mavi renk, düşüncenin genişliğini ve şirketin yeniliklerini yansıtır.