Aveeno Logo

Aveeno Logo

Aveeno, Kanada kökenli bir kozmetik markasıdır. Musher kardeşler — Albert ve Sidney tarafından kurulduğu için 1945’ten beri var. Ürün yelpazesinde cilt ve saç bakımı için preparatlar bulunur. Şu anda ticari marka, moda endüstrisi devi Johnson & Johnson’ın yapısının bir parçası.

Anlam ve tarih

Aveeno Logo

Aveeno logosu, karmaşık monogramlar, karakterler ve grafik öğeler içermeyen inanılmaz derecede basittir. Müşteriler tarafından hızlı bir şekilde hatırlanması ve en küçük paketlere bile kolayca sığması için ana vurgu şirketin adına verilmiştir. Aynı zamanda logonun kendine has bir tadı olduğu için özgünlüğü inkar edilemez. Benzersizliği vurgulamak için tasarımcılar «Aveeno» kelimesinin ilk harfini stilize ettiler.

«A» nın standart olmayan bir düzeni vardır: diğer karakterlerden çok daha büyüktür. Dahası, bu sadece büyük harf olduğu için değil, aynı zamanda grafik aksanı nedeniyle de yapılır. Karakterin alt kısmı kelimenin ötesine uzanır ve küçük harf «v» nin ucuyla geometrik olarak eşleşen ilginç bir serif içerir. Ek olarak, «A» ve «v» çizgilerinin kalınlığı aynıdır, bu da aynanın aynısı olduğu izlenimini verir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Aveeno Amblem

Marka logosunda sadece bir temel unsur vardır — isim. Diğer bileşenlerin yanı sıra, aşağıda yer alan «Aktif doğallar» sloganı kayda değerdir. Markanın doğayla olan bağlantısını vurgular ve doğal içeriklerin kullanımına tanıklık eder.

Kozmetik üreticisinin tek logosu, minyatür serif yazı tipindeki yazılardan oluşur. «A» ve «V» dışındaki harflerin çoğu küçük harflidir. Logonun renk paleti basit, tek renkli, siyah ve beyazdır.