Avene Logo

Avene Logo

Avene, termal suya dayalı şifalı kozmetikler üreten bir Fransız şirketidir. 1975 yılında, ilaç grubu Pierre Fabre’nin şifalı bir yay ile kaplıcayı satın alması ve benzersiz cilt bakım formülleri geliştirmesiyle doğdu.

Anlam ve tarih

Logo Avene

Avene logosu tutarlıdır: halka tanıtıldığından beri hiç değişmedi. Ve içinde süper orijinal hiçbir şey yok. Aslında, ek grafik işaretler içermeyen basit bir «Eau Thermale Avène» ifadesidir. İki satıra bölünmüştür: ilk iki kelime üstte, üçüncüsü altta.

Tasarımcılar, yazı tipinin klasik oranlarını korurken, Fransız kozmetik cazibesini aktarmaya çalıştı. İnce ve geniş çizgilerin birleşimi sayesinde yazı zarif görünüyor. Serifler uçlarda düzgün bir şekilde incelir. «Eau Thermale» ifadesi büyük harflerle yazılmış sembollerle tasvir edilmiştir. «A» dışındaki tüm harflerin küçük olduğu «Avène» kelimesinden farkı budur.

Amblemin resmi rengi açık pembedir. Ancak diğer tek renkli seçenekler de, esas olarak geleneksel siyah beyaz bir paletle kullanılır.

Kozmetik markasının kurucusu, müşterilere ürünleri hakkında anında fikir vermek ve onları yanıltmamak veya onları spekülasyona yönlendirmemek için bir metin logosu seçti. Ancak bilgi ve reklam logosuna lezzet katmak için renge odaklanmaya karar verdi. Pembenin ten rengi tonu cilt bakım ürünleri için mükemmeldir: yumuşaklık, bakım, sıcaklık ve zarafet hissi verir. Metin iki satır halinde düzenlenmiştir: üstte büyük harflerle «EAU THERMALE» ve altta «e» aksanıyla Fransızca «Avene» yazar. Pastel pembenin öne çıkması için arka plan saf beyazdır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Avene Amblem

Geliştiriciler logo için basit bir serif yazı tipi seçtiler. Düzgün ve küçüktür, bu yüzden uyumlu görünür, dar bir kısımdan geniş bir kısma keskin bir geçiş oluşturmaz. «R» ve «M» ayakları, «A» ve «L» gibi birbirine bağlıdır.

Logonun renk paleti benzersizdir — güven verir ve özeni vurgular. Bu etkiyi elde etmek için tasarımcılar, zarif bir flamingo’nun tüylerinin rengi gibi, pudralı pembe — narin bir renge yerleştiler.