AXA Logo

AXA Logo
AXA Logosu PNG

AXA brand

AXA, küresel ekonomi için stratejik öneme sahip bir yatırım ve sigorta grubudur. Dünyanın en büyüklerinden biridir: bugün ağı Avrupa ülkelerini, Asya-Pasifik bölgesini ve Kuzey Amerika’yı kapsamaktadır. Şirket 1816 yılında kuruldu, konumu Paris (Fransa), kurucuları Jacques-Theodore le Carpentier başkanlığındaki Rouen şehrinin 18 mülk sahibi.

Anlam ve Tarihçe

AXA Logo Tarih
AXA Logosunun Hikayesi

Şirketin istikrarı ve yüksek güvenilirliği, görünüşünden sonra sadece bir kez değişen logosuyla kanıtlanmıştır. İlk versiyon, şirketin yeniden yapılandırıldığı ve Claude Bebear’ın lideri olduğu 1985 yılında kabul edildi.

1985 — 1994

AXA Logo 1985-1994

Amblem çok minimalist ve üç karakter — AXA’nın iç içe geçmesinden oluşuyor. Bunu yaparken görev performansı, ortaklık ve işbirliği arasındaki yakın ilişkiyi vurgular. Harfler sağa eğik ve üstleri eşit kesilmiş. “A” bacaklar “X” altında birleştirilir. İlk versiyonda, hafif bir arka plan üzerinde siyah semboller bulunur.

1994 — günümüz

AXA Logo 1994-şimdi

Yeniden tasarlandıktan sonra logo çok daha modern hale geldi: geliştiriciler harflerin rengini beyaza değiştirdi ve mavi bir kareye yerleştirdiler. Üst kısımda kırmızı bir vurgu sembolü yaptılar — “X” bacağından köşeye giden uzun bir çizgi. Çapraz animasyonlu grafikler, dinamikler ve dürtüsellik kattı.

Amblem

AXA Amblem

Her iki logo da konuyla ilgilidir ve hala kullanılmaktadır. Bir seçenek, iş kağıtlarını ve belgeleri, ikincisi — reklam, posterler ve önemli etkinliklerin belirlenmesi için işaretlemek için uygundur. Ek olarak, uygulama amblemin şekline sıkı bir referans yapmaz, bu nedenle yatay veya dikey (uzun veya düz) olabilir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo AXA

Marka kulaklığı bireyseldir: metinselden daha grafikseldir. Harfler, uçlarında minyatür serifler olan büyük harftir. Renk şeması hiç değişmedi: siyah, beyaz (temel), mavi (arka plan) ve kırmızı (vurgu) her zaman mevcuttu.