Babor Logo

Babor Logo

Babor, lüks ürünler ve doğal bazlı bakım ürünleri üreten bir Alman kozmetik markasıdır. Hidrofilik bir temizleme yağı olan kendi patentli formülasyonunu piyasaya süren Dr. Michael Babor tarafından 1955 yılında kurulmuştur. Bir yıl sonra, ilk ofisi Köln’de (Almanya) açıldı. 1956’da şirket, kişisel tariflere göre kozmetik üretimini kuran doktor Leo Fosen tarafından satın alındı. Karargahını Aachener Ortsteil Eilendorf’a taşıdı.

Anlam ve tarih

Babor Logo

Ticari markanın kurucusu onu soyadıyla adlandırdı ve logoyu geliştirdi ve yeni sahibi onları değiştirmedi, her şeyi olduğu gibi bıraktı — hem şirketin adı hem de logosu. Böylelikle yenilikçi bir birinci sınıf kozmetik üreticisinin dünya çapında yürüyüşü başladı. Bugün ticari markası dünyanın 70 ülkesinde biliniyor. «Babor» kelimesine ve tek bir gül sapına sahiptir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Babor Amblem

Metin ve grafik kombinasyonu çok uyumlu görünüyor: «O» arka planında yüksek gövdeli bir çiçek yer alıyor. Onu köşeli ayraçlar veya yana dönük kemerler şeklinde iki özdeş yarıya böler. Mektubun üstünde çiçeklenme ve taç yapraklarından oluşan bir gül goncası var. Gövde aşağı doğru incelir ve eğik, sivri bir kesime sahiptir. Bu çiçek, amblem için ebedi güzelliğin, lüks görünümün ve doğallığın sembolü olarak seçildi.

Geliştirici klasik bir serif yazı tipi kullandı. Büyük harfler, yuvarlak ve düz şekillerin uyumlu bir kombinasyonu ile ayırt edilir. «O» işareti, çifte bilgi yükü taşır — marka adını belirtir ve konseptini iletir. Logonun rengi basittir — tek renkli, beyaz bir arka plan üzerinde siyah sembollerin kombinasyonu şeklinde.