BaByliss Logo

BaByliss Logo

BaByliss, saç maşası, ütü, saç kurutma makinesi, bukle maşası ve saç şekillendirme için diğer özelliklerin üretiminde faaliyet gösteren bir Fransız şirketidir. Güzellik sektörüne 1961’de, kendi gelişimlerini teşvik eden Rene Lelievre ve Roger Lemoine adlı iki kuaför tarafından kurularak girdi. Ana iş ortaklarından Jean-Pierre Felblum da aynısını yaptı. 1995 yılında marka The Conair Group Ltd.’e devredildi.

Anlam ve tarih

Logo BaByliss

Ticari marka logosu, Brigitte Bardot adıyla ilgili olduğuna inanılan orijinal adı içerir. Bu, iki harf «B» ile gösterilir. Varlığının neredeyse 60 yılı boyunca logo değişmedi.

Logo yazı tipi ve renkleri

BaByliss Amblem

Ticari marka, metin biçiminde kişiselleştirilmiş bir görsel tanımlama işareti kullanır. Logo, çeşitli unsurlarla tamamlanan «BaByliss» kelimesini içerir. Genellikle profesyonel enstrümanlar için «PRO» ön eki, şirketin yeri için «Paris» kelimesi veya markanın sloganı olan «Bakın» ifadesidir.

Sözcük kalın italik yazı tipindedir. Büyük ve küçük harf karakterler birbiriyle uyumlu bir şekilde birleştirilir: her iki «B» de büyük harf, geri kalan karakterler küçük harflidir. Amblemin paleti zıttır: beyaz harfler siyah bir zemin üzerine veya tam tersi — beyaz üzerine siyah.