Bad Bunny Logo

Bad Bunny Logo

Bad Bunny, Porto Riko’dan reggaeton ve tuzak sanatçısı Benito Antonio Martinez Ocacio’nun sahne adıdır. Genç şarkıcı, single «Diles» ın yayınlanmasından hemen sonra popüler oldu. Latin Amerika Grammy’si de dahil olmak üzere birçok yüksek ödül aldığı müzikal stilleri ve deneyimleriyle tanınır.

Anlam ve tarih

Bad Bunny Logo

Rapçi için kişisel bir logo seçimi açıktı: Çocukluk anılarından olumsuz bir görüntü kullandı. Gerçek şu ki, Benito Antonio çocukken ve yaramazlık yaptığında tavşan kulağı takmak zorunda kaldı. Bu dokunaklı hikaye, çocukluğun her insan için ne kadar önemli olduğunu ve ondaki tüm davranış güdülerinin köklerini aramanın gerekli olduğunu gösterir.

Sanatçı, oyuncu için ironik ama duygusal olarak parlak bir amblem yaptı. Bir resim ve kalın Againts ile yazılmış sözcüklerden oluşur. Keskin çizgiler siyah renkte sofistike ve modern görünür.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bad Bunny Amblem

Bad Bunny’nin logosu doğrudan rap şarkıcısının yaratıcı takma adını yansıtıyor. Sanki avlanan hayvan her zaman tetikteymiş ve herhangi bir şüpheli hışırtı dinliyormuş gibi, uzun kulakları olan «kötü bir tavşanın» başını tasvir eder.

Aynı zamanda, gerçekten kötü: Ondan bir şey bekleyebilirsiniz. Bu, haç şeklinde çizilmiş kötü kısılmış gözler ve burnun yerini alan ortada bir mezar tümseği ile kanıtlanmaktadır. Bu görüntü, rapçinin inanılmaz derecede gurur duyduğu karakterini en iyi şekilde yansıtıyor.

Bad Bunny’nin yüksek popülaritesi ve amblemin görsel çekiciliği sayesinde bugün yüksek talep görüyor. Kurumsal logo; rozetler, kapaklar, tişörtler, beyzbol şapkaları ve diğer modaya uygun öğeler üzerinde sergileniyor.