Baileys Logo

Baileys Logo

Baileys, diğer malzemelerin eklenmesiyle krema ve İrlanda viskisine dayalı bir likördür. İlk olarak 1974’te mağaza raflarına çıktı. R. A. Bailey & Co. tarafından üretildi. en büyük premium alkollü içkiler üreticisi olan Diageo plc tarafından kontrol edilmektedir.

Anlam ve tarih

Baileys Logo Tarih

Tasarımcılar Baileys logosunu beş kez değiştirdiler, ancak orijinal rengini korumaya çalıştılar. Markanın tarihi mirasını, özgünlüğünü ve mükemmel ürün kalitesini bünyesinde barındırır.

Logonun ana unsuru stilize edilmiş “Baileys” kelimesidir. Kavisli geometrik figür üç konturla çevrilidir. Birincisi turuncu, ikincisi ve üçüncüsü altındır. Marka adının arkasındaki arka plan kıvrımlı çizgilerle süslenmiştir. Kabartmalı, dışbükey ve akışkan tasarım, her şeyden önce İrlandalı kuyumcular ve oymacı sanatını ve ikincisi de dondurma ve krema karıştırma sanatını anımsatıyor.

Şişenin tasarımında dokunsal ve tat çağrışımlarının tüm zenginliği kullanılmıştır: «ipeksi» karamel ve süt dalgası — doğal krem; bardak — buz, viski, şeffaflık. Logo Kelt süslemesinden alınmıştır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Baileys Amblem

Degrade renk geçişi sayesinde dekoratif desen orijinal görünüyor: dikdörtgenin kenarları bordo ve ortası açık turuncudur. Bu tasarım likörün asaletini vurgular ve sütlü kahve tonuyla uyumludur. Klasik bir serif ve gölge yazı biçimi, yazıya özel bir ifade verir. Kemer şeklinde kavisli bir dikdörtgenin içinde üç boyutlu beyaz harfler tasvir edilmiştir.