Bath & Body Works Logo

Bath & Body Works Logo

Bath & Body Works, vücut bakımı kozmetikleri, kokuları ve banyo ve duş hijyen ürünleri satan bir Amerikan markasıdır. 1990’da New Albany, Ohio’da göründü. Marka şu anda Columbus’ta ve L Brands Group’un bir parçası.

Anlam ve tarih

Bath & Body Works Logo

Kozmetik firması kurulduğu yıl kurumsal bir logo aldı ve o tarihten bu yana sadece 30 yıldır kullanıyor. Hiç değişiklik yapılmadı. Görsel kimlik işaretinin o kadar uyumlu olduğu ortaya çıktı ki, onu değiştirmeye gerek yoktu: gerekli bilgileri alıcılara doğru bir şekilde iletiyor. Klasik tarzda yapılmış ticari markanın ayrıntılı bir adını içerir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bath & Body Works Amblem

Bath & Body Works logosu, vurgu metin üzerinde olduğu için grafiksel bir bölüm içermez. Böylesi bir kısalık, öne çıkan özelliği haline geldi ve markayı tanınır hale getirdi.

Yazı, Avant Garde Gothic Book Kiril kategorisine ait hafif bir sans-serif yazı tipindedir. Harfler incedir, doğranmış, birbirinden minimum mesafede bulunur. Ancak sözcükler ayrıdır ve logogram & dahil olmak üzere birleşmez. Standart palet gök mavisi ve beyazdır. Marka konseptini mümkün olduğunca doğru bir şekilde yansıtan bir temizlik ve güvenilirlik duygusu yaratır.