Becherovka Logo

Becherovka Logo

Bu, kendine özgü tadı olan eşsiz bir içecektir. Bitkisel likör, tedavi edici özellikleri nedeniyle popülerdir. Tıbbi bir içecek için özel küçük bardaklar kullanılır.

20 bitki ve baharat içerir. Kimse tarifi açıklamıyor. Şirketin sadece 2 temsilcisi onu tanıyor. Her hafta içecek yapmak için daha ileri teknolojiyle mucizevi karışımlar hazırlıyorlar.

Anlam ve tarih

Becherovka Logo

Logo bir Çek firmasına aittir. 1807’de bitkisel likörün yaratıcısı. bir Alman eczacı I.V. Karlovy Vary’den Becher. 1848’de oğlu bu içeceği endüstriyel ölçekte üretmeye başladı.

Şirket, oğlu tarafından 1890 yılında babasının adı altında tescil edildi ve «Johann Becher» olarak tanındı. Ancak 1945’te tüm Almanlar ülkeden sınır dışı edildi. Bir girişimci ailesi de bu programın kapsamına girdi.

Şirket kamulaştırıldı ve likörün adı değiştirildi. «Becherovka» olarak tanındı. Marka, Pernod Ricard Group’a geçti.

Logonun tabanı, mavi şeritlerle çevrili siyah çerçeveli bir dikdörtgendir. Tıbbi etikete benziyor biraz. Üst satırda marka adıyla birlikte katı beyaz harfler bulunur.

Jan Becher imzalı gümüş imzalı logonun alt bandı. Alt elemanın önünde kırmızı bir monogram simgesi. Logoyu üç boyutlu yapar. Dikdörtgenin ortası ve yaratılış yılı.

Şişe etiketleri birçok kez değişti. Ancak şişelerin şekli ve rengi (yeşil) değişmeden kalır. Hediye setlerinde farklı üretim dönemlerine ait etiketli içecek satın alabilirsiniz.

Logo yazı tipi ve renkleri

Becherovka Amblem

Amblem, iki ayrı aralıklı unsurdan oluşur. Birincisi, mavi bir arka plan üzerinde beyaz karakterlerle yazılmış ve yukarıda ve aşağıda ince çizgilerle özetlenen addır. İkincisi, içinde yaratıcının adının şifrelenmiş olduğu, alkollü bir içeceğin kişisel ayırt edici bir işareti olan bir simgedir. Ortada delikli başlı figürlü bir anahtar ve kavisli dört şeklinde bir sap vardır. Sağında ve solunda markanın kurucusunun baş harfleri var — «J» ve «B» harfleri (Jan Becher’den). Monogram yuvarlak kırmızı rozet üzerindedir.

Sans Serif ailesinden sade, pürüzsüz, sans serif yazı tipi. Ayırt edici bir özellik, «B» deki bitmemiş çizgidir (merkezi sapması ön duvara değmez). Ek olarak, «E» harflerinin uzunluğu düzensiz yatay vuruşlara sahiptir. Ayrıca aynı açıda aynı kesime sahiptirler.

Renk paleti standarttır: mavi ve beyaz harflerin koyu tonu. Simge, beyaz (simge) ve kırmızı (arka plan) kombinasyonundan oluşur.