Beck’s Logo

Beck’s Logo

Beck’s, 1873’te ortaya çıkan bir bira markasıdır. Ürünleri Brauerei Beck & GmbH tarafından Bremen’deki (Almanya) fabrikalarda üretilmektedir. 2001 yılından bu yana efsanevi bira fabrikası uluslararası Anheuser-Busch InBev şirketine aittir.

Anlam ve tarih

Logo Beck’s

Beck’in şişeleri ve alüminyum kutularında ikonik logo bulunur. 145 yılı aşkın marka tarihini yansıtır. Geleneksel sembolleri ve modern grafik unsurlarını birleştirir. Merkezi yerde büyük harflerle basılmış «Beck’s» yazısı yer alır. Harfler beyaz, kalın ve kısa seriftir. Koyu gölgeler, etiketin üzerine kazınmış gibi görünmelerini sağlar.

Marka adı, oval bir hanedan kalkanın etrafını saran siyah dikdörtgen bir şerit üzerindedir. Yukarıda şirketin ticari markası var: küçük figürlü bir kalkanın içinde beyaz bir anahtar. Bu, şehrin arması olan ünlü Bremen Anahtarına bir göndermedir. Yanında bir uyarı etiketi vardır: «Tescilli Marka»

Alt yarıda iki yuvarlak madalya ve «Bier», «Beer», «Bremen 1874», «Philadelphia 1876» yazıları vardır. Oval, üreticinin (Brauerei Beck & Co) ve üretim yerinin (Bremen Almanya) adını taşıyan geniş bir kırmızı halka ile çevrilidir. Tüm öğeler, iki ifadeyle birlikte çift gri bir çerçeveyle özetlenmiştir: «Brewed and şişeleme» ve «Product of Germany».

Logo yazı tipi ve renkleri

Beck’s Amblem

Markanın görsel kimliğinin ana unsuru marka isminin anahtarıdır. Bremen şehrinin ana sembolü, derme çatma çift kenarlı bir kalkanın ortasındaki kırmızı bir sırtın üzerinde bulunuyor. Karmaşık bir şekle sahiptir — ortasından daralmıştır ve tepesinde küçük bir çöküntü vardır. Ek olarak, üstteki iki köşe kesilir, alttaki üçü keskinleştirilir.

Merkez eleman, siyah çizgili beyaz bir anahtardır. Üreticinin ve biranın eskimesini gösteren tasarım açısından eskidir. Kalkanın yanlarında iki kısaltılmış yazı vardır: sağda “TM.”, Solda “REG.”. Alttaki yatay alanın tamamı büyük «Beck’s» kelimesiyle doludur. Tasarımcılar, merkezin basık görünmesini sağlayan 3 boyutlu bir efekt yaratan serifler, vuruşlar ve gölgelerle tasarladılar.

Geliştiriciler logo için Serpentine Sans Serif yazı tipini seçti. Beyaz bir arka plana karşı siyah çizgiler, harflerin boş görünmesine neden olur. Bu duygu, gölgeleri vurgulayan çizgilerle daha da artarak, tabelaların kenarlarının yükseltildiği ve ortasının derinleştiği izlenimi veriyor.

Logo paleti çok renkli değildir — tek renkli ile sınırlıdır. Amblem sadece iki renk kullanır: beyaz zemin üzerine kırmızı ve siyah.