Beiersdorf Logo

Beiersdorf Logo
Beiersdorf Logosu PNG

Beiersdorf, birçok tanınmış markaya sahip olan çok markalı bir Alman şirketidir. Kozmetik pazarının Nivea, Eucerin, La Prairie gibi tanınmış figürlerine sahip. Ve kendisi de kişisel hijyeni sağlamak için kozmetik ürünler üretmektedir. Şirket 1882’de kuruldu. Konumu, Hamburg şehridir (Almanya).

Anlam ve Tarihçe

Beiersdorf Logo Tarih
Beiersdorf Logosunun Hikayesi

Şirketin cephaneliğinde görsel kimliğini temsil etmek için kullandığı birkaç orijinal logo var. İlk olanların en eskisi (işletmenin faaliyet türünün değişmesinden sonra) 1935 tarihlidir. Sonra üç seçenek daha vardı. Hepsinin ortak bir yönü vardır — grafiksiz metinler.

1935 — 1968

Beiersdorf Logo 1935-1968

Dönemin amblemi, el yazısı yarı italik şirket isminden oluşuyordu. «Beiersdorf» kelimesi, onun ötesine uzanan uzun siyah bir çizginin üzerine yerleştirildi. Koyu bir arka plan üzerinde iki beyaz yazıt vardı: “P. BEIERSDORF & CO.A: G. HAMBURG 30 «ve» EIDELSTEDTE RWEG 48 «.

1968 — 1992

Beiersdorf Logo 1968-1992

Yeniden tasarımdan sonra, metin bölümü yeniden düzenlendi: geliştiriciler, üstte ve altta iki kemerli çizgi ile çevrelenerek onu ortaya yerleştirdi. Sonuç, sivri uçlu bir ovaldir. Kenarları, uzatılmış elemanlar almış olan büyük «B» ve küçük «f» harfindedir.

1992 — 2014

Beiersdorf Logo 1992-2014

1992’de yönetim yeni bir amblemi onayladı. Tam şirket adı «Beiersdorf», «BDF» kısaltması ve dört büyük noktadan oluşuyordu. Tasarımcılar harflerin rengini siyahtan maviye değiştirdi.

2014 — günümüz

Beiersdorf Logo 2014-şimdi

Modern versiyon, kısaltılmış isim ve koyu noktalar haricinde bir öncekini neredeyse tamamen tekrarlıyor: tasarımcıları kaldırıldı. Yazı tipini de değiştirdiler, yuvarlamalarla neredeyse aynı yazı tipini seçtiler.

Amblem

Beiersdorf Amblem

Logoda kemerli şeritler, uzun siyah bir çizgi ve dört büyük nokta dışında hiçbir grafik öğesi yoktur. Ancak önemli bir rol oynamadılar, bu yüzden sınırlı bir süre için var oldular.

Yazı Tipi ve Renkler

Beiersdorf Logo

Amblemdeki temel vurgu yazıya yerleştirilmiştir, bu nedenle her versiyonunda yeni bir yazı tipi kullanılmıştır. En sonunculardan biri, grotesk bir sans serif yazı tipi olan Helvetica Neue Heavy. Bu, Eduard Hoffmann ve Max Miedinger’in ortak bir geliştirmesidir ve Linotype’da yayınlanmaktadır. Logonun renk paleti minimalisttir: ilk iki versiyon siyah ve beyaz, ikincisi mavi ve beyaz kullanır.