Bell’s Logo

Bell's Logo

Bell’s, 1851’de kurulmuş ve aslen Arthur Bell & Sons olarak bilinen harmanlanmış bir Scotch viski markasıdır. 1985 yılında şirket Guinness’e satıldı ve ardından bir İngiliz içecek şirketi olan Diageo tarafından devralındı.

Anlam ve tarih

Bell's Logo

Bell, ancak 1904’te, Arthur Bell’in ölümünden sonra, adını ambalajın üzerine koyma fikrine her zaman direndiği için resmi marka oldu. Bell kardeşler 1942’de öldü ve şirketin muhasebecisi William Govan Farquharson, şirketin başkanı oldu. Marka reklamcılığına daha aktif odaklandı. Bell 1949’da halka açıldı. 1954’te 130 farklı ülkeye ihraç edildi.

Bell logosu, minimalist bir tasarımın bir örneğidir. Altın eklenmiş bordo klasik kalın yazı, yüksek kaliteli bir ürün izlenimi verir. Ek ayrıntıların olmaması, sizi Bell viskisinin lezzetine ve sınıfına odaklanmaya zorlar.

Arthur Bell’in imzası 1896’da ortaya çıktı ve 1921’de tescil edilen ve ilk olarak dört yıl sonra kullanılan «Gitmeden Önce» sloganıyla birlikte hala her şişeyi süslüyor.

Minimalist logoya rağmen Bell’s, markanın ahengi ve çanların çalması nedeniyle şişenin şeklini denemeye devam ediyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bell's Amblem

Bazı karakterlerin tarzı ve şekli açısından, Bell’in logo yazı tipi Geller Text Bold, Casad Serial Heavy ve MPI Antique gibi yazı tiplerine yakındır. «B» diğerlerinden çok daha büyük olmasına rağmen, tüm karakterler büyük ve büyük harflidir — büyük harf görevi görür. Serifler klasiktir, iyi tanımlanmıştır.

Logo, öncelikle kremsi bir arka planla dengelenen bordo rengi kullanır. Bunlara ek olarak, diğer versiyonlarda koyu mavi, beyaz ve siyah var.