Beluga Logo

Beluga Logo

Beluga, Rusya sınırlarının çok ötesinde bilinen bir Rus birinci sınıf alkol markasıdır. Bu markanın ürünleri Avrupa, ABD, Çin’e ihraç edilmektedir.

Anlam ve tarih

Logo Beluga

Synergy Group, 2002 yılında eski Ussuriyskiy Balsam tesisini satın aldı ve aynı zamanda gelişmiş teknolojiye dayalı elit votka üretimine başladı. Markanın ticari markası, votka üretiminde ve üç kat filtrasyonunda artezyen suyunun kullanılmasıdır — kumdan, lütfen gümüşten. İhraç edilecek ürünler için dördüncü filtre olan pamuk da gereklidir. Alkol yaşlanma sürecinden geçer.

Marka yavaş yavaş 5 damıtma tesisi ve bir şaraphane daha satın alarak ürün yelpazesini genişletti ve şimdi likörler, konyaklar, şaraplar, likörler, tekila, rom, brendi ve diğer içecekleri içeriyor.

Beluga logosu, Rusça’da lüks yaşamın özüdür. Mersin balığı havyarı en meşhur seçkin atıştırmalıktı, bu nedenle havyarı piyasada rakipsiz olan altın beluga’nın amblemindeki görüntü şıklığı vurguluyor.

Sade bir yazı ile altın veya altın renkli harflerle vurgulanan düz beyaz bir arka plan, içeceklerin tavizsiz kalitesinin altını çiziyor.

Beluga marka ürünler içeren kapların tasarımının özel bir özelliği, şişe kapağındaki metal balıktır. Bu eleman, her bir içecek şişesine elle yerleştirilir. Bu nedenle üretici, her müşteriye saygı duyduğunu vurgular.

Rus menşeli süper kaliteli votkanın logosu iki temel unsurdan oluşmaktadır. İlki beluga, ardından markaya isim verildi. İkincisi, balığın türünü ve marka adını gösteren bir yazıttır. Asil bir stille birleşiyorlar ve birbirlerini tamamlayan çok uyumlu görünüyorlar. Hat, beş çeşit votka içeriyor. Üstelik her birinin etiketi sadece «Beluga» kelimesi olan bir beyaz balina görüntüsünü değil, aynı zamanda kendi lezzetini de içerir.

Bu, en yüksek sınıftaki içkiyi diğerlerinden ayırmak için yapılır. Sonuçta, çok değerlidirler ve uluslararası yarışmalarda kendi ödüllerinin yanı sıra benzersiz bir tarifleri vardır. Noble votkalı şişe nadir bir tasarıma sahiptir: balık kalay alaşımından yapılmıştır ve ambleme elle tutturulmuştur. Gerçek rozet, votkanın yüksek statüsünü sembolize ediyor, çünkü 2012’de Nobel Ödülü töreninin resmi içeceği idi.

Aynı seriden başka bir alkolün logosunun tasarımı daha az ilginç değil. Gold Line votkası sızdırmazlık balmumu ile kapatılır ve kırıldığı özel bir çekiçle desteklenir. Kutlama amblemi platin vakum kaplamalı ve altın cilalıdır. Allure etiketi eyer şeklindedir ve hakiki deri detaylarla dekore edilmiştir. Transatlantik Yarış için tasarımcılar deniz motiflerini seçtiler.

Logo yazı tipi ve renkleri

Beluga Amblem

«BELUGA» kelimesi zarif bir serif yazı tipiyle yazılmıştır. Şekli olarak balığın kenarlarında çıkıntı yapan dikenleri andırır ve bu cinsin özelliği. Bu, Izvestija adında bir Sovyet yazı tipidir. Değişken çizgi ağırlıkları harflere dinamiklik katarken, hafif kıvrımlı kirişler gelişmişlik katar. «E» harfinin karakteristik bir özelliği vardır: kısa bir merkez darbesi, orta kısmın oldukça üzerinde bulunur ve işaretin üst üçte birini kaplar.

Logonun paleti çeşitlidir ve satıra dahil edilen votka türüne bağlıdır. Bir durumda, koyu gri ve altının birleşimidir. İkincisi — beyaz ve altınla çikolata. Üçüncüsü — siyah ve mat altın ile gümüş. Dördüncü olarak — siyah ve altın ile koyu mavi. Beşinci sırada — metalik gri tonlu bordo ve yeşil.