BET Logo

BET Logo

BET tam adı kumar ile ilgisi yoktur ve Siyah Entertainment Television kısaltmasıdır. Bu Afrikalı Amerikalılar hedefleyen özel bir içerikle ücretli bir kanaldır. Bu hayırsever, medya devi ve ilk siyah Amerikalı milyarder Robert Louis Johnson kurdu. Onun etnik ve ırksal gruba ait insanlar için bir kablo dağıtım ağı oluşturmak, onun ana işi bırakmış. Sonra girişimci onu ABD’de en zengin insanlardan biri haline şöhret ve başarıya götürdü medyaya şirketi çakıltaşı Viacom, sattı.

Anlam ve tarih

BET Logo Tarih

BET ağı 1980 yılında ortaya çıktı, fakat sadece 1983 yılında bu tam teşekküllü bir kanal haline geldi. İlk üç yıl siyah karakterler ve Afrikalı-Amerikalı sanatçıların klipleriyle durum komedisi içeren kısa bir blok programları oldu. Sınırlı yayın süresine rağmen, Black Entertainment Television ağ diğer kuruluşlara aşağı şey denedik. O zaman bile, o sonraki tüm logolar için temel oldu onu kendi tanınabilir sembolü vardı.

Grafik sembolü tasarımı alanında ırk ve cinsiyet eşitliği için savunduğu Cheryl D. Holmes Miller yarattı. onlar hiçbir etnik insanlara emirlerini gerçekleştirebilir: O siyah profesyoneller beyazlar üzerinde büyük bir avantajı var olduğuna inanıyordu. Bu nedenle, Cheryl Afrikalı Amerikalılar ait şirketlere logolar tasarlamak için sabırsızlanıyordu. Bu arada, kendisini babası ve birçok akraba aksine beyazdı.

1980’lerde. Bir kadın stüdyo Cheryl D. Miller Tasarım A.Ş. kuruldu ve BET dahil Fortune 500 şirketleri için kurumsal kimliğini oluşturmak için devam etti. Bu kanalın amblemlerinin kadar çok onun kişisel liyakat vardır.

1989 — 1980

Siyah Eğlence Televizyon: 1980 yılında, Robert Louis Johnson uzun başlıklı kablo ağı başlattı. Bu cümle (küçük harflerle, aşağıda) logosuna sunulan ve kısaltma «BET» (yukarıda, büyük harflerle) ile desteklendi. Sol tarafta siyah bir beş köşeli yıldız ve beyaz bir stilize «B» oluşan orijinal bir semboldür.

logosu ve kelime markası Cheryl D. Holmes Miller tarafından tasarlanmıştır. O Afrikalı Amerikalılar için kablo ağının vizyonunu paylaşmak için ona geldi Robert Johnson kendisi tarafından yapmanız istendi. yapılan iş için, tasarımcı sadece 125 $ aldı.

1989 — 2001

1989 yılında değiştirilen logo tasarım şirketi tam adını kaldırıldı ve “B” harfi ile kısaltmasını birleşti. «E» şeklinde bir «T» dönüşmüş biri üç geniş yatay çizgi, ile ikame edilmiş ise, «B» bir araya getirilen iki yarım daire gibi görünüyordu ve koyu siyah boyalı: Standart serif alışılmadık stilize ile değiştirildi bir mobilya ayağı. yıldız bembeyaz oldu ve kısaltıldı köşeleri siyah anahat sahiptir.

2005 — 2001

2001 yılında, Robert Johnson işini satılan ve medya holding Viacom 3 milyar $ bir servet yaptı. Sonuç olarak, BET siyah bir kanal olarak statüsünü kaybetti, ancak logosunu korudu. tasarımcılar sadece biraz harflerin şeklini düzeltilmiş ve yıldız işaret yaptı. çizgiler pürüzsüz ve sağ alt köşesinde «T» yuvarlak olmuştur.

2011 — 2005

Johnson ofis ayrıldıktan sonra liderlik pozisyonu Debra L. Lee tarafından devir alınmıştır. ağ sadece yeni CEO vardı, ama tamamen farklı bir logo böylece personel görev değişikliği, Black Entertainment Television 25. yıldönümü ile çakıştı. kavram uygulama konusunda söylenemez hangi eski kalmıştır. Bu versiyonda, yıldız sol içinde «B» ile ilgili değildi, ama sağda, boş bir beyaz arka plana karşı. Aynı zamanda, kendi kontur çok daha geniş hale geldi.

harfler daha okunabilir bir görünüm almıştır: En az tasarımcılar harfleri «B», «E» ve «T» ye kadar eksik unsurları ekledik. Bu tıklayın 3X ve itin Yaratıcı arasında işbirliği yapmakta.

2011 — günümüz

2011 yılında, yıldız 1980-1989 kullanıldı klasik sürümünde gibi kapkara oldu. kısaltma değişmedi: harfler, daha önce olduğu gibi, birbirine bağlı ve sıradışı bakmak edilir.

Logo yazı tipi ve renkleri

BET grafik işareti Cheryl D. Holmes Miller işin sonucudur. Ancak, modern versiyonu 3X tıklayın itin Creativein tasarımcıları çekti hangi biraz arıtma sonra ortaya çıktı. Onlar tamamen yeni bir ışık içinde sunmakla temel unsurları (beş köşeli yıldız ve kısaltılmış kanal adı) tutmuş.

harfler birleştirir köşeler ve mermi — Birlikte hareket etkisi yaratmak iki zıt. Bu durumda, kısaltma ve grafik sembolünü bağlayan şekil yankıları içinde sağ üst köşede «T» yıldızı. yazı başka hiçbir şeye benzemez — tasarımcılar grotesk yazı kendi modifikasyon kullanılır.

ana renk kanalının yönü verilen oldukça mantıklı olan, siyah. zemin üzerine beyaz sadece gerekli kontrast oluşturur.