Blackpink Logo

Blackpink Logo

Blackpink, YG Entertainment tarafından kurulan Güney Koreli bir kız grubudur. 2016’da ortaya çıktı ve dünyanın birçok ülkesinde hızla popülerlik kazandı. Dört üyeden oluşur. İlk çıkışını Square One ile yaptı. Birkaç çağdaş türde çalışıyor: K-pop, EDM, hip-hop ve J-pop.

Anlam ve tarih

Blackpink Logo Tarih

Grubun ticari markası, tarzı ve repertuarıyla görsel olarak ilişkilidir: zarif, genç ve sıradışı. Her durumda, yaratıcılara göre, şimdiye kadar böyle bir şey olmadı. Modern türleri, içsel ruhlarını aktararak doğru bir şekilde karakterize ediyor.

Logo, düz bir arka plan üzerinde yer alan sözlü bir atamadan (ad) oluşur. Renk paleti beyaz ve pastel pembenin birleşimidir. Taban dikdörtgen bir levhadır. Dahası, logo unsur ve renk arasında net bir ilişkiye sahip değildir: bazı versiyonlarda harfler pembe renktedir ve arka plan beyazdır, diğer versiyonlarda ise bunun tersi geçerlidir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Blackpink Amblem

Kız grubu, Blackpink ismini seçti çünkü pembe, kadınlığın klasik bir ifadesidir ve siyah, güç ve cesaretin prototipidir. Müzik dörtlüsünün yaratıcıları böylelikle üyelerinin sadece güzel kızlar değil, aynı zamanda amaçlı bireyler olduğunu vurgulamak istediler.

Marka adı minimalist ve moderndir. İçinde gereksiz hiçbir şey yok — yalnızca dört vokal müzisyeninin karakterine karşılık gelen kendine güvenen ve temiz çizgiler. Mükemmel bir görsel kimlik için tasarımcılar geleneksel Helvetica yazı tipini seçtiler.

Kelime büyük harflerle yazılmıştır. Bunlardan ikisi yansıtılmıştır («C» ve «N») ve birinde yatay çubuk («A») yoktur. Bu grafik tekniği, amblemi iyi tanınır, alakalı ve genç kılar.