Bombay Sapphire Logo

Bombay Sapphire Logo

Bombay Sapphire, en büyük cin üreticilerinden biridir. Amerikalı işadamı Allan Sorbin’in Bombay Dry Gin markası altında G&J Greenall’ın Warrington alkolünü ithal etmeye başladığı 1960 yılına kadar uzanıyor. 1987 yılında, Carillon Importers CEO’su Michel Roux, mevcut markadan efsanevi Bombay Sapphire’i yarattı.

Anlam ve tarih

Bombay Sapphire Logo

Üretici, şişe tasarımından sorumludur. 1960 yılında amblemi Kraliçe Victoria’yı ve eşsiz tarifin oluşturulduğu yıl — 1761’i tasvir ediyordu. Bu önemli bir tarih: o zaman içki yapımcısı Thomas Dakin, içeceği yapmak için botanik bitkilerin bir listesini derlemişti.

O zamandan beri amblem önemli ölçüde değişti. 182 karatlık Star of Bombay pırlantasından ilham alan Bombay Sapphire adını taşıyor. Marka adının da bir değerli taş şeklinde olması mantıklı. Altın uçlu bir mücevher parçası ve Kraliçe Victoria’nın sanatsal bir portresine benziyor. Yukarıda, kraliyet gücünün geleneksel bir sembolü olan taç var.

Grafik, Bombay Sapphire yazısı ile tamamlanmaktadır. Harfler şık bir şekilde tasarlanmıştır: Sadece serifleri değil, ortasında küçük çıkıntıları da vardır. Ayrıca «B», «Y», «S» ve «E» zarif buklelerle süslenmiştir.

Logo, markanın mücevherlerden ve kraliyet armalarından ilham aldığını hemen gösteriyor. Etiket, pahalı altın kesme taşlarla oval şekilli bir mücevher parçasına sahiptir. Şekil olarak, bir çift kolyeye veya kolyeye benziyor. Ortada Majesteleri Kraliçe Victoria’nın bir portresi var. Üstünde büyük bir altın taç var. Küçük dikdörtgen safirlerin kombinasyonu her şeyi çevreler. Aşağıda büyük bir mücevher var. Kesimi yukarıdaki değerli taş ayarına benzer. Metin bölümü üstte (Bombay) ve aşağıda (Safir) dağılmıştır. İlk ve son harfleri kıvrımlı kemerler şeklindedir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bombay Sapphire Amblem

Bombay Sapphire, sadece alıcıları değil, aynı zamanda ünlü tasarımcıları da çeken kendine has ve iyi bilinen eklektik tarzına sahip eşsiz bir markadır. Amblemin üzerindeki yazıyı, IFC Los Banditos veya Lost Saloon’a çok yakın olan kendi tasarımlarının bir yazı tipiyle yaptılar. Tüm harfler büyük ve seriftir. Her sembolün bacaklarının ortasında başka bir serif var. «B», «Y», «S» ve «E» aynı kıvrımlı öğelere sahip oldukları için aynı görünürler.

Logoya mavi, mavi ve altın tonları hakimdir. Bu palet, markanın «elmas» konseptine karşılık geliyor. Kuru çırçırın birinci sınıf durumunu yansıtır ve şişelerin mavimsi bardağıyla uyumlu bir şekilde eşleşir.