Brooks Brothers Logo

 

Brooks Brothers Logo
Brooks Brothers Logosu PNG

Brooks Brothers, geçmişi 1818’e kadar uzanan en eski ABD moda markasıdır. Kurucusu, kaliteli erkek giyiminde bir aile şirketi yaratan Henry Sands Brooks’dur. Artık ticari marka Retail Brand Alliance’a ait ve şirketin merkezi New York’ta bulunuyor.

Anlam ve Tarihçe

Brooks Brothers Logo Tarih
Brooks Brothers Logosunun Hikayesi

Şirketin hatırı sayılır yaşına rağmen (200 yıllık işareti geçti), logosu daha da eski. Kökleri antik Yunan mitolojisine dayanır ve altın post ile ilişkilendirilir. Gerçek şu ki, erkek giyiminin üretimi için ana hammadde koyun yünü idi. Bu malzeme, aile şirketinin sahibi için gerçekten altındı çünkü ona bir kâr getirdi.

Şimdi işletme bir kadın gardıropu da üretiyor, ancak amblem hala başlangıçtaki ile aynı kalıyor — geniş bir kurdele ile bağlanmış ve yün keserken olduğu gibi üzerinde asılı beyaz bir kuzu. Ek olarak, şirket Asyalı alıcılar için ayrı bir giyim hattı sunuyor.

Amblem

Brooks Brothers Amblem

Brooks Brothers, iş kolunu doğrudan yansıtan ayrıntılı bir logo seçti. Antik Yunan efsanelerindeki ünlü altın yapağı, savaştıkları ve bu nedenle savaşa başladıkları arzu edilen bir güç nesnesi olarak hizmet etti. Koyun kıyafeti imgesi birçok bağlamda yaygın olarak kullanılmıştır. Örneğin, Argonautlar ondan sonra denizi geçtiler ve 15. yüzyılda bir kurdelede bir kuzu görüntüsü aynı ismin sırası olarak kullanıldı. Elit koyun yünü çeşitleri sayesinde bir servet kazanan, lakaplı Philip the Good tarafından kurulan Burgundy Dükü tarafından kurulmuştur.

Şeritten sarkan kuzu, markanın görsel kimliğinin eski bir sembolüdür. Bu ticari marka Henry Sands Brooks tarafından teklif edildi. Fikir, kuzu ve koyun şeklinde tılsımlarla dolu bir pastoral kültün olduğu Londra’ya yaptığı bir geziden sonra geldi. Fotoğrafları, en kaliteli yünlü giysilerin satın alınabileceği dükkanları gösteriyordu. Başkentin süpermarketlerindeki bu eğilimi fark ederek, aynı kuzuları dükkânının girişinin üzerine çekmesini emretti. Amblemin bugün var olduğu haliyle 1850’den beri kullanılmaktadır. İki kısımdan oluşur: Geniş bir bantta koyun ve firma adı.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Brooks Brothers

İfade orijinal olarak retro tarzında el yazısıyla yazılmıştı. Harfler, diğerlerinden ayrı duran ilk karakterler haricinde, eğik, geniş, kendinden emin, bağlantı elemanları ile. Başlık, tüm gramer kurallarına uyar — büyük harfler bile dikkate alınır. Hem «B» den sağa ve sola, dik koç boynuzu şeklindeki ince bukleler vardır. Bu yazı tipi, Edwardian Scr Alt ITC yazı tipine benzer.

Brooks Brothers logosu genellikle beyaz zemin üzerine koyu mavidir. Aynanın tersi şema da kullanımda. Siyah bir kaide üzerinde altın seçenekler de var.