Bud Light Logo

Bud Light Logo

Bud Light, Budweiser markasının çizgilerinden biridir. Uluslararası bira şirketi Anheuser-Busch InBev’e aittir. Ürün yelpazesi, çeşitli hafif Amerikan lager alt türlerini içerir.

Anlam ve tarih

Bud Light Logo Tarih

Marka 1876’dan beri varlığını sürdürüyor. O zamandan beri, beyaz ve mavi bir paleti ve benzer bir yazı tipini birleştiren birçok logoya sahip. Böylece modern markanın tasarımcıları retro tasarımı mükemmelleştirdiler.

1982 — 1983

Budweiser Light Logo 1982-1983

Pazara girdikten sonraki ilk on yıllarda marka adı Budweiser’dı. Bud’ın Amerikan versiyonu çok daha sonra ortaya çıktı. Bu nedenle, 1982 ambleminde eski “Budweiser Light Beer” yazısı bulunuyordu. İlk kelime, siyah çerçeveli beyaz bir dairenin ortasındadır. İkinci ve üçüncüsü, aynı geometrik şekilde yazılı olan yarım daire içindedir. Yukarıdaki marka adı: bir kartal ve kırmızı renkli «A» harfi.

1983 — 1984

Budweiser Light Logo 1983-1984

Tasarımcılar logoyu revize etti ve vurguyu metne kaydırdı. Yapılan çalışmalar sonucunda sadece marka adı kaldı, iki satıra yerleştirildi. Yukarıda ince yazı tipinde şirketin tam adı yazılıdır — «Budweiser», aşağıda kalın kalın harflerle — «Hafif». Bu teknik, farklı kelime uzunluklarına rağmen her iki yarıyı da dengeler. Geliştiriciler ayrıca amblemin akılda kalıcı rengini korudu — neon mavisi. Diğer tüm detayları kaldırdılar.

1984 — 1990

Bud Light Logo 1984-1990

1984 yılında Bud Light isimli logo ilk kez tanıtıldı. Kalın sans serif tipinde tasvir edilmiştir. Arka plan koyu mavi kenarlıklı beyaz yuvarlak bir dikdörtgendir.

1990 — 2009

Bud Light Logo 1990-2009

Milenyumun başında marka, modernize edilmiş italik bir ticari marka kullandı. Kırmızı ve beyaz gölgeler sayesinde harfler üç boyutlu görünüyor. Dikdörtgenin yerini iki kavisli çizgiden oluşan açık bir oval aldı.

2009 — 2013

Bud Light Logo 2009-2013

Tasarımcılar renkleri ve şekilleri değiştirdi. Bud Light ismi daha okunaklı görünüyor. Artık gölgeler veya ana hatlar olmadan açık mavi. Harfler arası boşluklar gibi, harf içi boşluklar da artar.

2013 — 2016

Bud Light Logo 2013-2016

2009 logosunun yeniden tasarlanmış versiyonu 2013 yılında piyasaya sürüldü. Gradyan nedeniyle üç boyutlu görünüyor. Solda üç yarı oval çizgi vardır: iki gümüşi ve bir kırmızı. Aşağıda, ürüne ilgi uyandırmak için parlak damlalar çizilmiş.

2016 — günümüz

Bud Light Logo 2016-şimdi

Marka tarihi köklerine dönmeye karar verdi, bu yüzden 1984 amblemini restore etti.Tek yaptığı yazı rengini maviye çevirmek ve yuvarlatılmış köşeleri olmayan dikdörtgen bir çerçeve kullanmaktı. Bud Light’ın yeni görünümü ilk olarak müşteriler tarafından bir Super Bowl reklamında görüldü.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bud Light Amblem

Bira markasının logosunun evrimi gerizekalı hareket etti: ya aniden yenisine, sonra da önceki sembolizme dönüş. Şu an gördüğümüz şey bu, çünkü mevcut sürüm 1984-1990 markasından başka bir şey değil. Doğru, tasarımcılar simgenin alakalı ve zamanında görünmesini sağlamak için bazı ayarlamalar yaptı. Böylelikle harfler daha geniş hale geldi ve çerçeve neredeyse görünmez olan hafif eğrilerle dikdörtgendir. Adın kısaltılmış hali, kutunun bir tarafına sıkıca sığdığı ve okunması kolay olduğu için muhafaza edilmiştir.

Şirket, logosu için serif yazı tipi ailesinden bir seçenek seçti — Univers Next. Karakterler pürüzsüz, hatta sans serif. Şimdi amblemin renk şeması, beyaz bir arka plana karşı etkileyici görünen maviye kaydırıldı. Ve ondan önce neon mavisi, gri ve kırmızı ile birleştirilmiş mor maviydi.