Bumble Logo

Bumble Logo

Çevrimiçi flört servisi Bumble, halihazırda sosyal uygulamalar geliştirme deneyimi olan kişiler tarafından geliştirildi. Her şey Whitney Wolfe Herd, kadınlara yönelik ayrımcılık nedeniyle «beyin çocuğu» Tinder’i terk ettiğinde başladı. Bu, Rus-İngiliz milyarderi ve Badoo’nun sahibi Andrey Andreev tarafından fark edildi. Whitney’i, kadınların önce mesaj gönderebileceği bir platform başlatarak cinsiyet eşitliğini yeniden kurmaya davet etti. Bumble böyle doğdu — Tinder’in «feminist» versiyonu.

Anlam ve tarih

Bumble Logo Tarih

Bumble, 55 milyondan fazla kullanıcısı olan güvenli bir tanışma uygulaması olarak kendini faturalandırıyor. En aktif ve en büyük pazar New York’tur: programı kuran toplam insan sayısının yaklaşık% 40’ı Manhattan’da yaşıyor.

Çevrimiçi hizmetin adı ve logosu bir kelime oyununu yansıtır. Sonuçta, «bombus» iletişim sürecini ifade eder ve «bombus arısı» arı benzeri bir böcektir. Böyle bir ilişkisel ilişki kuran geliştiriciler, amblem olarak altıgen bir bal peteği hücresi yaptılar. Tek bir sürümde, yalnızca bir sosyal medya simgesi veya App Store’da bir uygulama simgesi olarak kullanılır. Diğer tüm durumlarda, görüntü «bombeli» yazıtın yanında, çoğunlukla da üstünde yer almalıdır.

Bu logo, reklam materyallerinde yer alır, hediyelik eşyaları süsler ve İnternette geniş çapta dağıtılır. Bumble Trading Inc. ile 2018 yılında daha da popüler hale geldi. sembolünü Los Angeles Clippers basketbol takımının formasına yerleştirdi. Bunun için sözleşme şartlarına göre 2021 sonuna kadar yaklaşık 20 milyon dolar ödemeyi taahhüt etti.

Whitney Wolfe Herd, bu kararı, bu NBA franchise’ının oyunculardaki cinsiyet çeşitliliğini desteklediği gerçeğiyle açıkladı. Ona göre, Clippers şeklindeki Bumble simgesi güçlendirmeyi sembolize edebilir.

Kısa bir süre sonra logo başka bir alışılmadık yerde ortaya çıktı: Bumble Brew adlı bir New York kafede. Flört uygulaması, her iki alan birbirine bağlı olduğundan restoran işine doğru genişlemeye başladı. Aslında sosyal ağ, kullanıcılarına toplantılar, çeşitli etkinlikler ve partiler için güvenli bir yer sunmaktadır. Gündüzleri dostça buluşmalar için sıcacık bir kahvehane, geceleri ise romantik bir atmosfere sahip bir şarap barı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bumble’ın ana sembolü, yuvarlak kenarlı altıgen bir bal peteğidir. Heterojen bir yapıya sahiptir: Geometrik şeklin içinde farklı uzunluklarda altı satır vardır. Artan ve azalan sırada sıralanan bantlar, ses dalgalarının grafik bir temsilini andırıyor. Bu tür ilişkilendirmeler tesadüfi değildir, çünkü uygulama kullanıcılar arasındaki iletişim için tasarlanmıştır.

Tasarımcılar, Galano Grotesque’e dayalı olarak kelime işareti için özel bir yazı tipi kullandılar. Orijinal yazı tipi 2015 yılında Alman tipografi stüdyosu René Bieder tarafından yayınlandı. Bumble’ın geliştiricileri bunu biraz değiştirdiler, ancak diğer geometrik sans-seriflerin karakteristik geleneksel glif şekillerini korudular: Avenir, Avant Garde ve Futura. Çizgilerin düzgün kalınlığı ve yuvarlatılmış köşeler sayesinde harfler uyumlu oranlara sahiptir.

Logo ve yazı için ana renk Bumble Yellow’dur (# FFC629), ancak şirketin kendisi Bumble Black (# 1D252C) için arka plan olarak sarı kullanılmasını tercih etse de. Siyah logonun beyaz (#FFFFFF) bir dikdörtgen üzerinde veya tam tersi — siyah üzerine beyaz olması da kabul edilebilir. Marka tasarım kılavuzunda tüm renk seçenekleri açıklanmıştır.