Bushmills Logo

Bushmills Logo

Bushmills, mirası ve yumuşak tadı ile ünlü bir İrlandalı viski markasıdır. 1885 yılında inşa edilen bir içki fabrikasında üretilmeye başlandı. Efsanevi içki fabrikası artık turistik bir cazibe merkezi. 2014’ün sonundan bu yana, Old Bushmills Distillery’nin sahibi Jose Cuervo şirketi.

Anlam ve tarih

Bushmills Logo

Marka logosu minimalisttir. En göze çarpan yerde «Bushmills» kelimesi büyük harflerle yazılmıştır. İçki fabrikası, yerli köyün adını almıştır, bu nedenle ticari marka eski geleneklere bir haraç olarak düşünülebilir. Tüm yazdırılabilir karakterler küçük harftir, ancak «B» diğerlerinin üstündedir. Yazı tipi düz ve keskin açılı, kısa seriflerle.

Başlık, kesik dikdörtgenin ortasındadır. Geometrik şeklin üst ve alt kısmı, koyu bir anahatla geniş altın çizgilerle özetlenmiştir. İrlanda viskisinin özel durumunu vurgulayan aynı renkteki kavisli kurdelelerle tamamlanmaktadır.

Tasarımcılar logoyu gradyan kullanarak özgün bir şekilde tasarladılar. Gölgelerin yumuşak geçişinden dolayı, çizim içeriden parlıyor gibi görünüyor. Bu grafik efekt, Bushmills ve ürünlerinin üstün kalitesini yansıtır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Bushmills Amblem

İrlandalı viski logosu şaşırtıcı derecede sağlamdır. Herhangi bir düzeltme varsa, bireyselliğini vurgulamak için alkollü içeceğin çeşitlilik farklılıkları ile ilgili kesinlikle önemsiz olanlar. Anahtar unsur siyah zemin üzerine beyaz yazıdır. Bu, büyük harflerle ve diğerlerinin üzerinde «B» vurgusu bulunan marka adıdır.

Yukarıdaki ve altındaki «BUSHMILLS» kelimesi geniş doğrusal altın çerçevelerde alınmıştır. Kırpılmış köşeleri olan yatay bir dikdörtgen oluştururlar. Görünüm viski türüne bağlıdır. Örneğin, halkalarla toplanan bir bantlı bir seçenek var ve üstte kıvrımlı bir versiyon var. Ayrıca şeritsiz bir versiyon da vardır — içte iki ince şerit ve altta «IRISH WHISKEY» yazısı. Harfler dışında tüm öğeler kenarlıdır.

Tasarımcılar, logo için harflerin uçlarında klasik uzantılara benzeyen minyatür seriflere sahip uzatılmış bir yazı tipi seçtiler. Onlardan sadece keskin çıkıntılar görülebilir. Karakterler arası mesafe ortalamadır, ancak son iki «L» ve «S» de en aza indirilmiştir, bu nedenle işaretler neredeyse birbirine değiyor.

Kurumsal palet tek renkli. Yalnızca iki renkten oluşur: siyah ve altın. İlki, viskinin doğal tonunu ifade eden ikincisi için zıt bir arka plandır.