Cadiveu Logo

Cadiveu Logo

Cadiveu, saç ve saç derisi için sürdürülebilir ürünlere odaklanmış yenilikçi bir kozmetik markasıdır. Sadece ürün üretimi değil, aynı zamanda birçok laboratuarla işbirliği yaptığı benzersiz formüllerin geliştirilmesiyle de ilgileniyor. Marka Brezilya’da bulunmaktadır ve doğal içeriklerin kullanımı ile ünlüdür.

Anlam ve tarih

Cadiveu Logo

Marka sembolleri, iki tür yazı tipinin kombinasyonuna dayanır, çünkü logosunun ana unsuru isimdir. Küçük şişelerde ürünlere kendi isimleriyle eşlik etmesi gereken her üretici gibi onlar da metin formatını seçti.

Logo iki kısımdan oluşur: üst kısımda «Cadiveu», alttaki kısım — «Profesyonel» kelimesini içerir. Aralarında marka adının altını çizen ince bir çizgi var. Tüm büyük harfler onunla birleşir. Ayrıca «C» ve «E» ile «A» ve «U» neredeyse aynıdır. Tasarımcılar özgünlük ekleyerek onları biraz değiştirmeye çalıştı. Bunu yapmak için, çıkıntılı uçlar «C» yi kestiler ve iç lümeni «E» genişlettiler. «A» harfinin kenarını çıkarıp uzun bir kemer şeklinde tasvir ettiler.

Logo yazı tipi ve renkleri

Cadiveu Amblem

Şirket, ana vurguyu metne yaptı, bu nedenle yazı tipi ayrıntılı olarak çalışıldı. Amblemin öne çıkan özelliği bireysel yazı tipidir — grotesk, doğranmış. İlk kelime, işaretler arasında küçük bir boşluk bırakılarak geniş satırlar halinde yürütülür ve bu da birleştikleri izlenimini verir. Başlığın ikinci kısmı, aynı kategoriden (sans serif) ince bir yazı tipi kullanır, ancak geniş bir karakter aralığı içerir. Marka amblem için neon pembe bir renk seçti.