Calvin Klein Logo

Calvin Klein Logo
Calvin Klein Logosu PNG

Сalvin Klein — Moda Tasarımcısı ve giyim tasarımcısı Calvin Richard Klein ve uzun zamandır arkadaşı Barry Schwartz tarafından kurulan isimsiz şirket. Şirket New York (ABD) şehrinde bulunmaktadır ve 1968’den beri varlığını sürdürmektedir.

Anlam ve Tarihçe

Calvin Klein Logo Tarih
Calvin Klein Logosunun Hikayesi

Moda endüstrisinin diğer temsilcileri gibi, marka da logoya özel önem veriyor. Bu nedenle, kurumsal kimliğin gelişimine son derece sorumlu bir şekilde yaklaştı. Moda markasının lansmanından bu yana minimalist bir seçenek var. Yazarı, Galler’den tanınmış bir tasarımcı olan Jeffrey Banks. İlk başta etiket sadece kotlara (arka cepte) yerleştirildi, ancak daha sonra diğer ürünlere aktarıldı.

Genel olarak, Moda Evi’nin varlığı sırasında dört amblemi vardı. 1979’un başlarında, Bruce Weber mevcut sürüme yakın bir sürüm kullandı. 1982 yılına kadar, sözlü form grafik işaretsiz, ince ve uzun harflerle galip geldi. 1984-1992’lerin logosu büyük önem taşıyor ve efsanevi olarak kabul ediliyor.

1968 — 1975

Calvin Klein Logo 1968-1975

1968’de oluşturulan Calvin Klein logosu büyük harflerle ve ince, şık bir yazı tipiyle yapılmıştır.

1975 — 1992

Calvin Klein Logo 1975-1992

O zaman, sadece kurucunun, sahibinin ve moda tasarımcısının adı ve soyadı üzerine inşa edilmiş güncellenmiş bir logo sunuldu. Yazı tipi zarif, basit ama şık. Harflerde serif yok, ancak kendileri Amerikan pratik ve şık görünüyorlar. Küçük harf “i”, “l” ile büyük “C”, “K” nin yüksekliği aynıdır.

1992 — 2017

Calvin Klein Logo 1992-2017

Bu dönemde harfler inceldi. Tarz değişse de kulaklık aynı kalır. Önceki versiyondan bir diğer fark, dikdörtgen yerine “i” nin üstündeki noktadır. Dahası, ana kısımdan uzaktır, böylece tüm işaretler görsel olarak aynıdır.

2017 — günümüz

Calvin Klein Logo 2017-şimdi

2017 yılında Moda Evi markayı yeniden tasarladı. Yeni bir yazı tipi ve baş harfleri Calvin Klein’dan oluşan «CK» kısaltması günlük hayata dahil edildi. Şimdi «c» ve «k» harfleri hariç tüm harfler büyük harfle yazılmıştır.

Şirket bu seçeneği Instagram hesabında tanıttı. Gözden geçirilmiş grafik işareti Peter Saville tarafından yazılmıştır. Geliştiricilere göre, 1968-1975-ler döneminde var olan orijinalin ruhuna bir dönüştü. Ana palet siyah ve beyazdır.

Amblem

Calvin Klein Amblem

Calvin Klein logosunun ana konsepti minimalizm. Moda endüstrisinin tüm ünlü temsilcilerinin sembolizminde izlenebilen kişidir. Ayrıntıların birikmesi, küçük detaylar ve cazibe yok — sadece laconicism karşılandı.

Kullanılan yazı tipi Futura’dır. İmza renkler beyaz (spor çizgisinde), siyah (Haute Couture serisinde) ve gridir (genel giyim modellerinde). Saflığı, zarafeti ve zarafeti somutlaştırırlar.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Calvin Klein

Marka, Moda Evi’nin kurucusunun adı ve soyadına dayalı bir logo kullanır. Bu, gereksiz ayrıntıların yokluğunu vurgulayan uzun ince harflere sahip bireysel bir yazı tipidir. İçinde serif veya grafik işaret yoktur. Jeffrey Banks tarafından yazılmıştır. Minimalist tarz, renk şemasıyla devam ediyor: Siyah ve beyazın kombinasyonu, klasikleri yansıtan şok edici bir kontrast yaratıyor.