Cannibal Corpse Logo

Cannibal Corpse Logo

Cannibal Corpse, death grind ve death metal türlerinde müzik yapan bir Amerikan rock grubudur. Dağıtılmış iki grubun eski üyeleri tarafından kuruldu: Beyond Death ve Tirant Sin. 1988’de bir araya geldiler ve bir yıl sonra Metal Blade Records ile yedi albümlük bir anlaşma imzaladılar.

Anlam ve tarih

Cannibal Corpse Logo Tarih

Grup, çıkışlarından hemen sonra «Cannibal Corpse» yazan bir logo aldı. Bu isim basçı Alexander Webster tarafından icat edildi ve diğer müzisyenler oybirliğiyle destekledi.

1988 — 1995

Cannibal Corpse Logo 1988-1995

Logonun ilk versiyonu 1990 yılında piyasaya sürülen «Eaten Back to Life» albümünün kapağında yer aldı. Korkutucu görünüyordu: Kelimeler kanla yazılmış gibiydi. Açıkçası, niyet buydu, çünkü tasarımcılar ana renk olarak kırmızıyı seçtiler. Bu izlenim, çok sayıda su sıçraması, damlama ve lekeli çizgilerle daha da arttı. Dahası, harflerin kendisi düzensiz ve orantısızdı.

1995 — günümüz

Cannibal Corpse Logo 1995-şimdi

1995 yılında resim tarzı biraz değişti. «Vile» adlı stüdyo albümünün kapağında hayranlar ilk kez daha katı ve düzgün bir logo gördü. Cannibal Corpse artık kendi serif yazı tipine sahip. Harfler artık eskisi gibi atlamıyor: yatay ve dikey olarak hizalanmışlar. Damlayan damlaların izleri aşağıya doğru yönlendirilir ve her yöne bulaşmaz.

Kışkırtıcı tasarımı nedeniyle grubun amblemi birden çok kez eleştirildi. Öte yandan kırmızı sadece kanın rengi olarak değil, aynı zamanda tutkunun rengi olarak da yorumlanabilir. Görünüşe göre müzik tutkusu.

Logo yazı tipi ve renkleri

Cannibal Corpse Amblem

Kırmızı Cannibal Corpse logosu bir klasik olarak kabul edilirken, farklı bir palete sahip birkaç versiyonu vardır. Siyah harfli versiyon yaygındır. Aynı zamanda bir zamanlar beyaz (Butchered at Birth, 1991’in kapağında), açık gri (Gore Obsessed, 2002) ve koyu sarıydı (A Skeletal Domain, 2014).