Canva Logo

Canva Logo

Canva uygulaması (Canvas), hazır öğeler, şablonlar ve stok fotoğraflarından oluşan bir kitaplığa dayalı olarak karmaşık benzersiz grafik nesneleri (yazı tipleri, logolar, simgeler, resimler) oluşturmanıza olanak tanıyan bir çapraz platform grafik hizmetidir. Hizmet, 2017’den beri, 2018’den beri bir Rusça sürümü de dahil olmak üzere tüm İnternet kullanıcıları tarafından kullanılabilir — Android için bir mobil uygulama ve Rusça okullar için bir şablon kütüphanesi.

Anlam ve tarih

Canva Logo Tarih

Şirket 01.01.2012 tarihinde grafik tasarımcı Melanie Perkins tarafından Avustralya’nın Sidney şehrinde kurulmuştur. 2 yıl içinde 150 bin kullanıcı düzenli olarak yeni çevrimiçi grafik tasarım fırsatlarını kullandı, internet için logo, etiket, resim yarattı. 2014 yılında, sosyal medya ve teknoloji konusunda kült bir uzman olan Guy Kawasaki projeye katıldı. 2019 yılına kadar, hizmetteki kapitalizasyon 1 milyar dolara ulaştı, şirketin personeli Sidney, Milano ve Pekin’de olmak üzere üç ofiste çalışan 200 kişiden az.

2019’dan beri hizmet, Instagram ve diğer sosyal ağlar için kendi fotoğraflarınıza ve resimlerinize göre avatarlar oluşturma yeteneğine sahiptir.

Kurucu Melanie Perkins’e göre, şirket bir fikirle başladı ve ikinci adım, diğerlerinden farklı olması, iyi hatırlanması ve derin bir anlam yükü taşıması gereken bir logo oluşturmaktı.

Canva’nın adı Fransız kökenlidir ve bir şeyin temelini temsil eder. Rusça’da kanvas, germek için yuvarlak bir kasnağa yerleştirilen nakış için bir kumaştır.

İşaret fikri kendiliğinden doğdu: taban, Canva adının beyaz ligatürde göründüğü parlak turkuaz renkli mükemmel bir çemberdir. Yuvarlak şekil aynı zamanda mükemmelliği ifade eder ve şirketin temel değerlerini vurgular: erişilebilirlik, sadakat, bütünlük ve yaratıcılık.

Logo yazı tipi ve renkleri

Canva Amblem

El yazısı harflerin pürüzsüz ve karmaşık çizgileri, hizmetin sanatsal yönünü simgeliyor, ancak asıl vurgu, göz alıcı renkte. Turkuaz, yaşamı onaylayan enerji ve yenilenmenin sembolüdür, beyaz ise saflığı ve ihtiyaç duyulan her şeyi sıfırdan yaratma yeteneğini gösterir.