Capital One Logo

Capital One Logo

Capital One, kredi kartları çıkaran ve tasarruf ve mevduat hesabı açma dahil olmak üzere bir dizi bankacılık hizmeti sunan büyük bir finans kuruluşudur. Uzmanlaşmış ABD pazarında, otomobil kredileri alanında ikinci sırada yer almaktadır.

Anlam ve tarih

Capital One Logo Tarih

Banka logosunu iki kez değiştirdi, ancak bu güncellemeler küçüktü. İlk kez başlığın üzerine bir onay işareti ekledi ve ikinci kez degradeyi kaldırdı. Tasarımcılar, şirketin tanınırlığını kaybetmemesi için orijinal kimliği korudu.

1994 — 2008

Capital One Logo 1994-2008

Eski logo mavi ve gri «Büyük Bir» harfini içeriyordu. İki kelime arasında boşluk yoktu — ayırt etmek için farklı renkler ve yazı tipleri kullanıldı. Konumlarına gelince, mavi «Başkent» gri «Bir» in hemen üzerindeydi.

2008 — 2016

Capital One Logo 2008-2016

2008 yılında, finans grubu kimlik açısından radikal bir adım attı: ikinci kelimeyi maviye çevirdi ve «O» harfinin solundaki logoya yuvarlatılmış bir onay işareti ekledi. Yeni öğe kırmızı ve beyazdı ve ortasında bir gradyan vardı. Yepyeni derecelendirmede, bu logo 2008’in en talihsizlerinden biri olarak sunuldu.

2016 — günümüz

Capital One Logo 2016-şimdi

Eleştirilere rağmen banka hiçbir şeyi değiştirmedi. Beyaz eğimi kaldırarak onay işaretini tamamen kırmızı yaptı ve diğer her şeyi olduğu gibi bıraktı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Capital One Amblem

Söylentilere göre Capital One, az bilinen bir Credit One Bank’ın tasarımını kötü bir üne sahip. İşaretleri çok benzer: Hem orada hem de «Bir» kelimesinin üzerinde bulunan ve sola yönlendirilmiş bir onay işaretli bir yazıt var. Sadece Credit One Bank, 2006 yılında logoyu kabul ederken, Capital One versiyonunu 2008’de biraz sonra sundu. Bu, popüler olmayan bir rakibin eline geçti: Başarılı bir tesadüf nedeniyle, önde gelen bir Amerikalı borç verenle kafası karışmıştı.

Finans kuruluşunun adı iki yazı tipiyle yazılmıştır. «Capital» için Frutiger Black Italic sans serif’in bir modifikasyonu kullanılır. Yazının ikinci kısmı, Robert Slimbach’ın Rönesans tipografisi için kullandığı geleneksel Minion Italic yazı tipinde. Her iki kelimedeki harfler sağa doğru hafifçe eğimlidir.

Amblem, bankanın resmi renklerine sahiptir: kırmızı (# a12830) ve mavi Ev Stili (# 003a6f). Birbirleriyle ve beyaz bir arka plana sahipler.