Captain Morgan Logo

Captain Morgan Logo

Captain Morgan, şeker kamışından damıtılmış bir rom markasıdır. Pazara 1944’te girdi. Aslen Seagram’a aitti, daha sonra alkol devi Diageo tarafından devralındı.

Anlam ve tarih

Logo Captain Morgan

Marka kavramı olağanüstü bir kişiliğe bağlıdır: Jamaika valisi yardımcısı, korsan, korsan, gezgin ve Henry Morgan adlı ekici. Alkollü içkinin adı ve tematik amblemi ona ithaf edilmiştir.

Her etiketin üzerine boyanmış deniz soyguncusunun görüntüsü, sanatçı Don Maitz tarafından tasarlandı. Bu, şirketin ürünlerini ABD pazarına tanıtmak üzereyken 1982’de oldu. Orijinal görüntü siyah beyazdı, ancak yeniden tasarlama sürecinde parlak renkler eklendi.

Alkolik hayır kurumu daha sonra karikatürize stil ve çok renkli paletin küçüklerin dikkatini çekebileceğini savunarak Kaptan Morgan’dan şikayet etti. Portman Grubu Bağımsız Komisyonu, karakterin gerçek bir tarihi figüre dayandığı için şikayeti reddetti. Uzmanlara göre logo, bir karikatürden çok bir sanat eserine benziyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Captain Morgan Amblem

En son logo güncellemesi 2017’de gerçekleşti. Tasarımcılar roma modern bir görünüm vermek için etiketi değiştirdiler. Daha önce olduğu gibi, korsan ana karakterdir. Bir ayağı namluda gururla ileriye bakıyor. Arkasında mavi bir pelerin dalgalanıyor. Sağ eliyle, gezgin bir kılıcın üzerinde dinleniyor. Logonun renk şeması çeşitlidir, bu da şişedeki etiketi çekici kılar.

Marka adı grafik işaretinin altında yazılmıştır: «Kaptan Morgan». Geliştiriciler ona özel bir tat vermek için Thaleia yazı tipini kullandılar.