Carefree Logo

Carefree Logo
Carefree Logosu PNG

Kaygısız, kadınlar için tanınmış bir Amerikan hijyenik ped markasıdır. Ürünleri ilk olarak 1976’da piyasaya sürüldü ve 70’lerin sonunda pazarın yarısından fazlasını işgal etti. Marka şu anda merkezi Shelton, Connecticut’ta bulunan Edgewell Personal Care Corporation’a aittir.

Anlam ve Tarihçe

Carefree Logo Tarih
Carefree Logosunun Hikayesi

Kuruluşundan günümüze kadar, şirket logonun beş versiyonunu değiştirdi ve şimdi altıncısını kullanıyor. Tüm varyantlarda ana unsur yazıttı — marka adı. «Kaygısız» kelimesi farklı bir görünüme sahipti, ancak neredeyse her zaman hafif ve eğimliydi. Grafik atama daha sonra ortaya çıktı. Logo tarihindeki ana geri sayım, markanın uluslararası pazarda sağlam bir şekilde yerleştiği 2004 yılına kadar uzanıyor. Yapısında gözle görülür bir değişiklik olmadı.

2004 — 2011

Carefree Logo 2004-2011

Bu zamanın amblemi, italik bir yazıt ve altı yapraklı bir çiçeğin görüntüsünden oluşur. Klasik kanatsız ped şeklindedirler.

2011 — günümüz

Carefree Logo 2011-şimdi

Şimdi şirket çiçeksiz bir logo kullanıyor: tasarımcılar bunu 2011’de kaldırdı. Sonra paleti değiştirip pastel hale getirdiler.

Amblem

Carefree Amblem

Kaygısız kişisel rozetin ana ayrıntısı adıdır. Grafik öğesi yalnızca 2004 sürümünde mevcuttu. Yaprakları hijyenik pedlere benzeyen bir papatya çiçeğiydi.

Yazı Tipi ve Renkler

Carefree Logo

Marka italik bir yazı kullanıyor. Kaligrafi harfler: «c», «a» ve «e» sanki elle yazılmış gibi. Amblem pembe renkte yapılmıştır: ilk başta parlaktı ama şimdi bastırıldı.