Carex Logo

Carex Logo

Carex, merkezi Manchester’da (İngiltere) bulunan çok markalı bir şirket olan Cussons’a ait bir ticari markadır. Yaşlıların yaşam kalitesini iyileştirmek için aksesuar yapımında ve kişisel bakım ürünleri üretiminde uzmanlaşmıştır. 1994 yılında kurulmuştur.

Anlam ve tarih

Carex Logo

Marka amblemi, adını koyu mavi bir elips içinde içerir. Zengin rengi akşam gökyüzünden esinlenmiştir. Genel olarak, tüm varoluş dönemi boyunca iki logosu vardı: ilk olan ve bir İngiliz şirketinin yapısına geçişten sonra ortaya çıkan gerçek olan.

Bu markanın markasına bakıldığında göze çarpan ilk şey ovaldir. Geometrik şekil, düzenli bir şekle ve kenarların etrafında açık gri bir bordüre sahiptir. Üstelik gümüş rengi, üzerinde ışık yansımaları olduğu için daha çok metalik bir gölgeye benziyor. Ortada, mavi kadife bir arka plana karşı, büyük «Carex» kelimesi var. Üzerinde marka sahipliğini ifade eden küçük harflerle «Cussons» yazılmıştır. Daha da yüksek, ince bir sarma şeridi var.

Logo yazı tipi ve renkleri

Carex Amblem

Amblem iki tür yazı tipi kullanır. Ortadaki yazı, basılı ve el yazısıyla yazılmış karakterleri birleştiren ayrı bir yuvarlak yazı tipinde yapılmıştır. Üstteki sözcük eğik bir yazıma sahiptir ve kesik harflerle yapılmıştır; burada bacaksız «n» ve «u» birbirini baş aşağı tekrarlar. Renk paleti mavi, gri ve beyazdan oluşur.