Cartier Logo

Cartier Logo
Cartier Logosu PNG

170 yıldır Cartier (Societe Cartier) markası kalite, aristokrasi ve zenginliğin sembolüdür. Şirket, mücevher, parfüm, saat ve ince aksesuar üretiminde uzmanlaşmıştır. Bugün, Cartier uzmanlaşmasında bir trend belirleyici.

Anlam ve Tarihçe

Logo Cartier
Cartier Logosunun Hikayesi

Şirketin kurucusu, 1847’de atölyesini öğretmen kuyumcudan satın alan ve tasarımcı mücevherler üretmeye başlayan genç Parisli sanatçı Louis-Francois Cartier’di. Güzel broşları ve kolye uçları mahkeme bayanlarını gerçekten sevdi ve işler yokuş yukarı gitti. Bugün, 5 ülkede 14 büyük şirket Cartier markası altında faaliyet göstermektedir.

Het monogram van twee met elkaar verweven «C» staat voor het persoonlijke zegel van het modemerk. Daarom is het gemaakt in de vorm van een afgerond monogram, wat handig is voor het markeren van producten op zowel papieren labels als op stoffen labels. De letters symboliseren de achternaam van de oprichter van het bedrijf en zijn opvolger — de kleinzoon die het handelsmerk heeft geregistreerd. In feite drukt het embleem de nauwe band tussen generaties uit.

Amblem

Cartier Amblem

Dünyaca ünlü Cartier logosu ilk kez 1900 yılında Paris’teki Dünya Sergisinde halka gösterildi. Enfes monogramın yazarı, şirketin kurucusunun torunu Pierre Cartier’dir. 1910’da ticari markayı tescil ettirdi ve logosu orijinal serifs ile iç içe iki C harfi şeklinde patentledi. Monogram dikey olarak uzatılmış bir oval içine yerleştirilir. 120 yıllık varoluş boyunca amblem değişmedi.

Yazı Tipi ve Renkler

Cartier Symbol

Adı yazmak için Cartier CG adlı bir Crassic kaligrafi el yazısı eğik yazı tipi kullanılır.

Logo ve amblemin renk şeması katıdır: siyah veya beyaz zemin üzerine siyah görüntüler. Beyaz renk güzelliği ve kusursuzluğu, siyah zarafeti ve asaleti simgeler.