Caudalie Logo

Caudalie Logo

Caudalie, 1995 yılında yenilikçi bir marka olarak Fransa’nın başkentinde kurulmuş bir kozmetik markasıdır. Kurucuları, üzüm yetiştiren girişimciler Mathilde ve Bertrand Thomas’tır. Doğal yüz ve vücut bakım ürünlerinin yanı sıra kokular ve maskeler için temel aldıkları özleriydi.

Anlam ve tarih

Caudalie Logo

Marka, Bordeaux’daki Eczacılık Üniversitesi’nde polifenol uzmanı olan Profesör Joseph Vercauteren tarafından kuruldu. Çifte keşfi anlattı ve benzersiz formüller kullandılar. Genel olarak, üzüm teması, adı ve sembolleri dahil olmak üzere bu şirketle ilgili her şeye nüfuz eder. Marka adı, şarap araştırması alanında kullanılan aynı adı taşıyan birimle ilişkilendirilir. Aynı zamanda şirket logosunun temeli haline geldi, ancak üreticinin yalnızca bir tane vardı.

Kişisel tanımlama işareti marka adını içerir. Şarap temasına iki unsur tanıklık eder: Fıçı şeklinde tasvir edilen «U» ve üzüm meyvesi şeklinde yapılan küçük «i» harfinin üzerinde bir nokta. Çapraz olarak yerleştirilmiştir ve sağ tarafa yönlendirilmiştir. «Caudalie» kelimesinin altında küçük bir «Paris» yazısı vardır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Caudalie Amblem

Logo iki yazı tipi kullanır: Birincisi şirket adı için, ikincisi ise bulunduğu yeri belirtmek içindir. Üstteki kelime, büyük ve küçük harflerin birleşiminden oluşan serif yazı tipindedir. Alt kısım klasik grotesk — düz kesilmiş harflerle yazılmıştır. Amblemin paleti sağduyulu ve dumanlı haki yeşilinden oluşuyor.