CERN Logo

CERN Logo

CERN, deneysel araştırmalar için önde gelen Avrupalı ​​fizikçiler tarafından kurulmuş bir organizasyondur. Başarıları arasında antimadde atomlarının yaratılması, World Wide Web’in geliştirilmesi ve Büyük Hadron Çarpıştırıcısının icadı yer alıyor.

Anlam ve tarih

CERN Logo

Bilim şirketi basit ve öz bir logo kullanıyor. İki halkanın arka planında «CERN» yazısından oluşur. Harf kombinasyonu, Geçici Konsey Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire’nin kısaltmasıdır. Bu organ, araştırma laboratuvarının oluşumundan sorumluydu. Sonra dağıtıldı ve CERN kısaltması kullanıma girdi.

Harflerin etrafındaki geometrik şekiller, hızlandırıcı zincirini ve parçacık yörüngesini gösterir. Ancak modern sahtekarlar şematik desenleri İlluminati Düzeni’nin sembolleri olarak görüyor. Hatta bazıları canavarın korkutucu sayısının «666» nın halkalarda ve satırlarda şifrelenmiş olduğunu düşünüyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

CERN Amblem

Firma adı Optima yazı tipiyle yazılmıştır. Ayırt edici özellikleri şunlardır: eşit olmayan çizgi kalınlığı, dik açılar ve serif olmaması. Helvetica Neue’de «CERN» yazan logolar da var. Üçüncü geçerli seçenek Arial’dir.

Resmi logo paleti, CERN BLUE gölgesini içerir. Pantone Eşleştirme Sisteminde 286C koduna sahiptir. Mavi, arka plan veya yazı ve geometrik şekiller için kullanılır. Aynı zamanda, ikinci ana renk olan beyaz ile tamamlanmaktadır.