Clarins Logo

Clarins Logo
Clarins Logosu PNG

Clarins, 1954’te tıp öğrencisi Jacques Courtin-Clarins tarafından soyadıyla isimlendirilen bir Fransız kozmetik markasıdır. Şimdi lüks kozmetik ve parfümeri üretimi yapan dünyaca ünlü büyük bir şirkettir.

Anlam ve Tarihçe

Clarins Logo Tarih
Clarins Logosunun Hikayesi

Ticari marka logosu ismine dayanmaktadır, çünkü moda dünyasında ürünleri küçük şişelerde, kavanozlarda ve tüplerde işaretlemek gelenekseldir. «Clarins» kelimesi açıkça görülebilir ve minimalist tarzı, logonun etiketlere, kapaklara ve herhangi bir reklam yüzeyine aktarılmasını kolaylaştırır.

Amblem

Clarins Amblem

Kozmetik markasının tüm varlığı boyunca, bugün hala kullanılan tek bir logosu vardı. Katmanlar halinde düzenlenmiş ve yukarıda ve aşağıda kemerli çizgilerle ana hatları çizilen iki yazıt içerir. Yayların ortasında hafif bir kalınlaşma ve uçlarda incelme vardır. Ortada yatay olarak «Clarins» kelimesi ve aşağıda «Paris» kelimesi bulunur.

Yazı Tipi ve Renk

Clarins Logo

Ana odak noktası kulaklık olmasına rağmen çok fazla çeşitliliğe sahip değil. Üst yazı klasik serif yazı tipinde, alttaki yazı ise tamamen aynı stilde. Dahası, ilk kelimede, harfler alt kısımda — küçük bir arıza ile yakın aralıklarla yerleştirilmiştir. Renk paleti monokromdur: kırmızı (harfler, kemerler) ve beyazın (arka plan) bir kombinasyonunu içerir.