Clearasil Logo

Clearasil Logo
Logosu Logosu PNG

Clearasil, sivilce ve cilt bakım ürünleri üreten bir kozmetik markasıdır. Kurucusu Ivan Combe’dir. Amerika Birleşik Devletleri’nde sivilceyle savaşmak için dermatolojik bir ilaç olan clerasil’in icat edildiği 1950’den beri var. Bugün dünyanın en ünlü markalarından biridir.

Anlam ve Tarihçe

Clearasil Logo Tarih
Clearasil Logosunun Hikayesi

Amblem, şirketin ilk akne tedavisinden aldığı adını her zaman taşımıştır. Bugün, logonun iki çeşidi biliniyor, neredeyse birbirinin aynısı. İstisna, her sürümü benzersiz kılan tek ayrıntılardır.

1950

Clearasil Logo 1950

İlk amblem, beyaz zemin üzerine siyah harflerle basit bir yazıdır. Metin, klasik bir grotesk — hatta, uzatılmış, sans serif ile yürütülür. Tek vurgusu düzlemdeki perspektifin derinliğidir. Yani, «Clearasil» kelimesi yatay-çapraz olarak yazılır — son harfleri uzayın derinliklerine gidiyormuş gibi. Bunu yapmak için tasarımcılar, sembollerin yüksekliğini değiştirmeden son parçayı hafifçe kaldırdılar.

2000

Clearasil Logo 2000ler

Şirket, tamamen farklı bir stile sahip bir logoya geçti. Yuvarlak işaretler, köşe kısmında yumuşak geçişlerle, kesinlikle geometrik olanlarla değiştirildi. Geliştiriciler «a» harfleri için alttaki parçayı kestiler, «r» için üstteki parçayı çıkardılar. Minyatür bir dikdörtgen biçiminde «i» nin üzerine bir nokta yaptılar. Kitabenin sağında, etrafını yarı oval bir şekilde dolanan çok renkli üç şerit vardır. Mavi, kırmızı ve gri çizgiler rastgele yerleştirilir ve bazı yerlerde birbiriyle örtüşür. Kalınlaştırılmış bir ortası ve sivri uçları vardır.

2010

Clearasil Logo 2010ler

Bu sürüm koyu mavi yuvarlak harfler içerir. Dahası, tasarımcılar «i» nin üstündeki eşkenar dörtgeni kırmızı bir noktayla değiştirdiler. Ayrıca, yatay olarak konumlandırdıkları ve aşağıyı gösteren bir küme parantezi de eklediler.

2010 — günümüz

Clearasil Logo 2010ler-şimdi

Logonun mevcut versiyonunda grafik yapısı tamamen değiştirildi. Daha önce eklenen alt kıvrık ayraç, tasarımcılar tarafından düzeltilerek üçgen bir işaretçiye dönüştürüldü. Dahası, amblemin alanını önemli ölçüde artırdılar ve onu tek yazıt için arka plan yaptılar. Bu nedenle artık kozmetik markasının adı geniş bir dikdörtgen üzerinde.

Geometrik şeklin alt kısmı hafif bir gradyan ile gri bir şeritle işaretlenir ve vurgulanır: solda daha koyu ve sağda daha açık. «Clearasil» kelimesi logonun alt yarısını kaplar. Üstte boş bir mavi alan var. Beyaz harfler öncekiyle aynı tarzda. Karanlık bir arka plana karşı açıkça öne çıkıyorlar. «L», «a», «i», «r» de bacakların alt kısmı kesilir ve hafif bir açıyla yuvarlanır.

Amblem

Clearasil Amblem

Marka adlarının ortak bir unsuru vardır — şirketin adı. Tüm varyantlarda mevcuttur. Modern logo, bir sivilceyi temsil eden ters çevrilmiş bir kıvrımlı küme sahiptir.

Yazı Tipi ve Renkler

Clearasil Logo

Her iki versiyon da farklı tipte kulaklıklara sahiptir. İlk amblemde, harflerin üzerinde birkaç kesik unsur ile konturludur. İkinci logo, aerodinamik büyük ve küçük harf karakterlerinin bir kombinasyonunu kullanır. Temel yazı tipi düz sans serif’tir. Ana renkler mavi, kırmızı, gümüştür.