Clinique Logo

Clinique Logo

Clinique, 1968 yılında ortaya çıkan bir Amerikan parfüm ve kozmetik markasıdır. Clinique Laboratories’in bir parçasıdır ve Estée Lauder Şirketlerine aittir. Lauder ailesinin emriyle Carol Phillips (moda dergisi Vogue editörü) ve Norman Orentreich (ünlü dermatolog) tarafından oluşturuldu.

Anlam ve tarih

Clinique Logo Tarih

Clinique logosu tutarlıdır. Birkaç on yıl boyunca, genel görsel algıyı etkilemeyen minimal değişiklikler yapıldı.

Mevcut sürüm, antika tipte bir yazıt içerir. Harflerin kenarlarında kıvrımlı, keskin açılı serifler tasvir edilmiştir. Strok kalınlığı eşit değil. Alışılmadık şekli, kelimenin su yüzeyine yansımış gibi görünmesini sağlar. Bu özellikle «N» örneğinde belirgindir.

Basılı karakterlerin dekorasyonu üç adla karakterize edilebilir: «aşamalı», «yumuşak» ve «bireyselleştirilmiş». Markanın tarihi mirasını somutlaştırırlar.

Logo yazı tipi ve renkleri

Clinique Amblem

Ticari marka logosu iki renkte sunulmuştur. Siyah ve beyazın birleşimi bir klasik olarak kabul edilir: açık renkli arka plan üzerinde karanlık «Clinique» kelimesi. Ancak koyu mavi-yeşilleri ve mavimsi-gri tonları birleştiren önceki sürümler de vardır.

Yazıt, orta kalınlıkta iki yatay çizgi arasında yer almaktadır. Bazen üzerinde C şeklinde bir amblem bulunur. Bu harf kalın yazılmıştır ve köşeleri yuvarlatılmış dikey bir dikdörtgene benzer. Açık değil kapalı: katlanmış kenarlar arasındaki mesafe minimumdur.