Colgate-Palmolive Logo

Colgate-Palmolive Logo
Colgate-Palmolive Logosu PNG

Colgate-Palmolive, ev, sağlık ve kişisel bakım ürünlerinin geliştiricisi, üreticisi ve pazarlamacısıdır. 1806’da kurulan marka, orijinal bir kişisel tanımlama işaretiyle endüstriyel bir dev haline geldi. Bugün, girişimci William Colgate tarafından aşağı Manhattan’da kurulan marka, ABD’nin New York kentinin merkezinde yer alıyor ve logosu tüm dünyada biliniyor.

Anlam ve Tarihçe

Colgate-Palmolive Logo Tarih
Colgate-Palmolive Logosunun Hikayesi

İlk amblemler hayatta kalamadı, çünkü başlangıçta işletme faaliyetlerini defalarca askıya aldı ve ardından yeniden açıldı. Tek bir şey biliniyor: bunlar çoğunlukla bilgilendirme amaçlıydı ve alıcıları şirkete ve ürünlerine tanıttı. Şimdi logo kullanılıyor, 1972’de onaylandı.

Amblem

Colgate-Palmolive Amblem

Mevcut sürüm iki unsurdan oluşur: metin ve bir grafik sembolü. İsim, köşeli, geometrik harflerle işlenmiştir. «CP» kısaltmasından önce gelir. Tasarımcılar, dar bir iç boşluk ile iki bağlantılı işaret şeklinde yaptılar. Dahası, «P» harfi, aynada bulunan «C» harfine benzediği için bacağın üst kısmından yoksundur. Sonuç, ince beyaz bir çizgiyle ikiye bölünmüş yatay bir ovaldir.

Yazı Tipi ve Renkler

«Colgate-Palmolive» kelimesi büyük harflidir ve standart kesilmiş bir yazı tipiyle yazılmıştır. Harfler geniş, hafifçe sağa doğru eğiktir. Logo paleti üç renk içerir: mavi (kısaltma), siyah (tam ad) ve beyaz (arka plan).