Collistar Logo

Collistar Logo

Collistar, 1968’de başlayan ve 1982’de Daniela Sacerdote liderliğinde yeniden düzenlenen bir İtalyan kozmetik markasıdır. Şu anda, Bolton Group BV yapısının bir parçasıdır ve makyaj ile yüz ve vücut bakımı için aynı adı taşıyan hattın piyasaya sürülmesiyle uğraşmaktadır.

Anlam ve tarih

Collistar Logo

Üretimin restorasyonundan sonra, logo tasarımını biraz etkileyen büyük bir yeniden markalaşma gerçekleşti. Bununla birlikte, ticari markanın uzun tarihi boyunca, her zaman adından geliştirilen tek bir logoya sahip olmuştur.

Kişisel rozet, stilize edilmiş bir «C» harfini tasvir eder. Packman’ı anımsatan bir anahat simgesidir. Ayrıca içeride bir eşkenar dörtgen var. Çift çizgi, unsurları öne çıkarır. Aşağıda logonun ikinci kısmı — marka adı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Collistar Amblem

Amblem, minyatür bir serif yazı tipi kullanır. «L» ve «T» için dalgalı bir şekle sahiptirler, «C» ve «S» için eğik kesilirler, geri kalanı için klasik bir düz çizgiye sahiptirler. Aynı zamanda harfler dar, uzundur. Aralarındaki boşluk minimumdur, bu da birleşmiş gibi görünmelerini sağlar. Logonun ana paleti kırmızıdır. Arka planı beyazdır.